לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 77

מאיר אליפור

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חודש טוב חברים יקרים
 
חודש שבט בפתחנו, חודש הנטיעות והחיבור אל אדמת ארץ ישראל, חודש היציאה אל הטבע הטבעי ביותר לעם ישראל וממנו ומחג האילנות שבליבו אנו שואבים רעננות בקשר המתחדש מדי יום ביומו ביננו כפרטים וכאומה לנופיה של ארץ ישראל.
 
אל תחזירו אותנו לימים האדומים ההם
 
תנועתנו רואה בדאגה רבה את המשך המפגשים בין שר הביטחון ליו"ר הרש"פ אבו מאזן ובעקבותיהם את שורת המחוות שיוענקו לרש"פ, זו הממשיכה להסית נגד ישראל, זו הממשיכה לשלם משכורות למחבלים ובני משפחותיהם, זו הממשיכה לפעול להעמדתם לדין של מנהיגי ולוחמי ישראל בבתי דין בינלאומיים, זו הממשיכה לחתור להשמדתה של ישראל.
 
בפגישות מסוכנות שכאלה החל תהליך אוסלו הנורא. פגישות מסוכנות שכאלה החזירו לחיים את יאסר ערפאת אחרי התבוסה שהונחלה לו בלבנון והפכו אותו למדינאי מוכר ומוערך בעולם הצבוע. פגישות מסוכנות שכאלה הפיחו רוח חיים ברעיון הנורא של חלוקת הארץ וקריעתה והקמת מדינה ערבית בליבה.
 
דרישתנו הברורה מכל חבר קואליציה וממשלה שלב יהודי וישראלי פועם בו לפעול בכל דרך להפסקת המפגשים הללו. אם יש צורך בהסדרת סוגיות אזרחיות או ביטחוניות ניתן לבצע אותם בערוצי השטח נמוכי הדרג ולא בזירה המדינית מניסטריאלית המעניקה לאויב לגיטימציה וכוח.
 
 
חלוציות ואמונה מול רפיסות וחורבן
 
רוח חלוצית ציונית מעודדת ומלאת חזון תקווה ואופטימיות עטפה את אלפי העולים לחומש בצעדת תום השבעה לזכרו של יהודה דימנטמן הי"ד.
 
בעלייה לחומש פגשנו את עם ישראל הבריא האיתן על כל חלקיו ומגזריו, וותיקים ועולים, ילדים ומבוגרים, קבוצות ובודדים, תושבי המרכז והפריפריה שבאו להכריז ברגליהם על הקשר הבלתי ינותק בין עם ישראל לארצו.
 
רוח בריאה ואיתנה זו היא עמוד השדרה עליו ימשיך העם היהודי וייבנה בארצו.
 
ואולם בבוקר שלמחרת שבו המראות הקשים של הרס וחורבן על אותה אדמה בחומש. הפער בין נפשו החלוצית של העם לבין רוחה החלשה של ההנהגה ניכר לכל עין בפער השעות שבין שני האירועים.
 
עלינו לחזור ולקרוא בכל במה לממשלת ישראל ולמחוקקים: חוק ההתנתקות והעקירה התבוסתני, המנוגד לכל ערך ציוני והומניטארי חייב להימחק מספר החוקים של מדינת ישראל. אין ולו בדל עילה וסיבה להותרת החוק הנורא המנציח את גירוש היהודים מאדמות צפון השומרון. תפקידם של נבחרי העם להסיר ובאופן מיידי את החוק המבקש לראות את צפון השומרון נקי מיהודים.
 
 
עדכוני פרשת הקונסוליה
 
על פי המידע המגיע גם אלינו מארה"ב, ממשל ביידן הבין שבהרכב הממשלה הנוכחי לא יעלה בידו לקדם את פתיחתה מחדש של הקונסוליה לפלשתינים בירושלים. על עצם העברת המסרים הזו מצידה של ישראל ראויים שרי הממשלה לברכה. ואולם מסתבר כי ביידן לא הסיר מעל השולחן את הרעיון לחלוטין, אלא בכוונתו להקפיא אותו עד לימים שאחרי הרוטציה, ימים בהם השר יאיר לפיד ימונה לראש ממשלה.
 
ימים אלה צפויים להיות קשים והלחץ האמריקאי שיופעל בהם לא יהיה פשוט כלל ועיקר. קיים סיכוי רב שנמצא את עצמנו שוב בחוצותיה של ירושלים מפגינים את אהבתנו ודבקותנו בה, מפגינים נגד המהלך ושוב נקרא לשרים הלאומיים להתייצב בעוז מול מהלכים מסוכנים שתכליתם החזרתו לחיים של רעיון שתי המדינות.
 
לחצו כאן וקראו את מאמרנו – הקונסוליה. רק תחילת המאבק
 
 
לראות בעיות ולחשוב על פתרונות – מהשטח
 
בימים האחרונים פתחנו בסדרת סיורים מיוחדים עבור מעצבי דעת קהל בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה. בסיורים אלה בכוונתנו להגיע למוקדים כואבים של אזלת יד ריבונית ומשילותית של מדינת ישראל.
 
הסיור הראשון והמטלטל שקיימנו היה בנגב. סיירנו בפזורה הבדואית, פגשנו מומחים למתרחש באזור זה, שוחחנו עם המתגוררים בנגב, גם הבדואים עצמם, על מנת להכיר את הבעיה לעומקה מתוך רצון ושאיפה לחשוב על דרכי פתרון ראויים ומציאותיים למציאות הקשה.
 
נתקלנו במציאות כאוטית, אך גם בחלוצים חדורי אמונה, תקווה ואהבה לארץ שבפעילותם מוכיחים מדי יום ביומו שהשינוי אפשרי גם אם הוא קשה ומורכב.
 
לחצו כאן כדי לקרוא כתבה מקיפה על הסיור
לצפיה בסרטוני המפגשים במהלך הסיור

בסיורים הבאים נבקר ביהודה ושומרון, ירושלים, הגליל ובקעת הירדן.
 
 
פרידות כואבות
 
בחודש האחרון נפרדנו משני ענקי רוח ומעש שהיו לנו מגדלור של תבונה והכוונה ומופת של עשייה, חלוציות והגשמה.
 
נפרדנו מרבו של גוש עציון, הרב גדעון פרל זצ"ל ומהרב אליעזר ולדמן זצ"ל. ברוחם של השניים נמשיך וניאחז במורשת האהבה לארץ ישראל, נתחבר לשרשרת דורות החזון הציוני ונתגייס למשימותיו של דור התקומה.
 
לחצו כאן וקראו מאמר שפרסמנו על דמותו של הרב פרל זצ"ל
 
לחצו כאן וקראו את הראיון המיוחד עם הרב ולדמן זצ"ל, אותו פרסמנו שוב בימים האחרונים
 
חודש ארצישראלי טוב
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.