לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 77

מאיר אליפור

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חודש טוב חברים יקרים
 
חודש שבט בפתחנו, חודש הנטיעות והחיבור אל אדמת ארץ ישראל, חודש היציאה אל הטבע הטבעי ביותר לעם ישראל וממנו ומחג האילנות שבליבו אנו שואבים רעננות בקשר המתחדש מדי יום ביומו ביננו כפרטים וכאומה לנופיה של ארץ ישראל.
 
אל תחזירו אותנו לימים האדומים ההם
 
תנועתנו רואה בדאגה רבה את המשך המפגשים בין שר הביטחון ליו"ר הרש"פ אבו מאזן ובעקבותיהם את שורת המחוות שיוענקו לרש"פ, זו הממשיכה להסית נגד ישראל, זו הממשיכה לשלם משכורות למחבלים ובני משפחותיהם, זו הממשיכה לפעול להעמדתם לדין של מנהיגי ולוחמי ישראל בבתי דין בינלאומיים, זו הממשיכה לחתור להשמדתה של ישראל.
 
בפגישות מסוכנות שכאלה החל תהליך אוסלו הנורא. פגישות מסוכנות שכאלה החזירו לחיים את יאסר ערפאת אחרי התבוסה שהונחלה לו בלבנון והפכו אותו למדינאי מוכר ומוערך בעולם הצבוע. פגישות מסוכנות שכאלה הפיחו רוח חיים ברעיון הנורא של חלוקת הארץ וקריעתה והקמת מדינה ערבית בליבה.
 
דרישתנו הברורה מכל חבר קואליציה וממשלה שלב יהודי וישראלי פועם בו לפעול בכל דרך להפסקת המפגשים הללו. אם יש צורך בהסדרת סוגיות אזרחיות או ביטחוניות ניתן לבצע אותם בערוצי השטח נמוכי הדרג ולא בזירה המדינית מניסטריאלית המעניקה לאויב לגיטימציה וכוח.
 
 
חלוציות ואמונה מול רפיסות וחורבן
 
רוח חלוצית ציונית מעודדת ומלאת חזון תקווה ואופטימיות עטפה את אלפי העולים לחומש בצעדת תום השבעה לזכרו של יהודה דימנטמן הי"ד.
 
בעלייה לחומש פגשנו את עם ישראל הבריא האיתן על כל חלקיו ומגזריו, וותיקים ועולים, ילדים ומבוגרים, קבוצות ובודדים, תושבי המרכז והפריפריה שבאו להכריז ברגליהם על הקשר הבלתי ינותק בין עם ישראל לארצו.
 
רוח בריאה ואיתנה זו היא עמוד השדרה עליו ימשיך העם היהודי וייבנה בארצו.
 
ואולם בבוקר שלמחרת שבו המראות הקשים של הרס וחורבן על אותה אדמה בחומש. הפער בין נפשו החלוצית של העם לבין רוחה החלשה של ההנהגה ניכר לכל עין בפער השעות שבין שני האירועים.
 
עלינו לחזור ולקרוא בכל במה לממשלת ישראל ולמחוקקים: חוק ההתנתקות והעקירה התבוסתני, המנוגד לכל ערך ציוני והומניטארי חייב להימחק מספר החוקים של מדינת ישראל. אין ולו בדל עילה וסיבה להותרת החוק הנורא המנציח את גירוש היהודים מאדמות צפון השומרון. תפקידם של נבחרי העם להסיר ובאופן מיידי את החוק המבקש לראות את צפון השומרון נקי מיהודים.
 
 
עדכוני פרשת הקונסוליה
 
על פי המידע המגיע גם אלינו מארה"ב, ממשל ביידן הבין שבהרכב הממשלה הנוכחי לא יעלה בידו לקדם את פתיחתה מחדש של הקונסוליה לפלשתינים בירושלים. על עצם העברת המסרים הזו מצידה של ישראל ראויים שרי הממשלה לברכה. ואולם מסתבר כי ביידן לא הסיר מעל השולחן את הרעיון לחלוטין, אלא בכוונתו להקפיא אותו עד לימים שאחרי הרוטציה, ימים בהם השר יאיר לפיד ימונה לראש ממשלה.
 
ימים אלה צפויים להיות קשים והלחץ האמריקאי שיופעל בהם לא יהיה פשוט כלל ועיקר. קיים סיכוי רב שנמצא את עצמנו שוב בחוצותיה של ירושלים מפגינים את אהבתנו ודבקותנו בה, מפגינים נגד המהלך ושוב נקרא לשרים הלאומיים להתייצב בעוז מול מהלכים מסוכנים שתכליתם החזרתו לחיים של רעיון שתי המדינות.
 
לחצו כאן וקראו את מאמרנו – הקונסוליה. רק תחילת המאבק
 
 
לראות בעיות ולחשוב על פתרונות – מהשטח
 
בימים האחרונים פתחנו בסדרת סיורים מיוחדים עבור מעצבי דעת קהל בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה. בסיורים אלה בכוונתנו להגיע למוקדים כואבים של אזלת יד ריבונית ומשילותית של מדינת ישראל.
 
הסיור הראשון והמטלטל שקיימנו היה בנגב. סיירנו בפזורה הבדואית, פגשנו מומחים למתרחש באזור זה, שוחחנו עם המתגוררים בנגב, גם הבדואים עצמם, על מנת להכיר את הבעיה לעומקה מתוך רצון ושאיפה לחשוב על דרכי פתרון ראויים ומציאותיים למציאות הקשה.
 
נתקלנו במציאות כאוטית, אך גם בחלוצים חדורי אמונה, תקווה ואהבה לארץ שבפעילותם מוכיחים מדי יום ביומו שהשינוי אפשרי גם אם הוא קשה ומורכב.
 
לחצו כאן כדי לקרוא כתבה מקיפה על הסיור
לצפיה בסרטוני המפגשים במהלך הסיור

בסיורים הבאים נבקר ביהודה ושומרון, ירושלים, הגליל ובקעת הירדן.
 
 
פרידות כואבות
 
בחודש האחרון נפרדנו משני ענקי רוח ומעש שהיו לנו מגדלור של תבונה והכוונה ומופת של עשייה, חלוציות והגשמה.
 
נפרדנו מרבו של גוש עציון, הרב גדעון פרל זצ"ל ומהרב אליעזר ולדמן זצ"ל. ברוחם של השניים נמשיך וניאחז במורשת האהבה לארץ ישראל, נתחבר לשרשרת דורות החזון הציוני ונתגייס למשימותיו של דור התקומה.
 
לחצו כאן וקראו מאמר שפרסמנו על דמותו של הרב פרל זצ"ל
 
לחצו כאן וקראו את הראיון המיוחד עם הרב ולדמן זצ"ל, אותו פרסמנו שוב בימים האחרונים
 
חודש ארצישראלי טוב
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.