לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 77

מאיר אליפור

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חודש טוב חברים יקרים
 
חודש שבט בפתחנו, חודש הנטיעות והחיבור אל אדמת ארץ ישראל, חודש היציאה אל הטבע הטבעי ביותר לעם ישראל וממנו ומחג האילנות שבליבו אנו שואבים רעננות בקשר המתחדש מדי יום ביומו ביננו כפרטים וכאומה לנופיה של ארץ ישראל.
 
אל תחזירו אותנו לימים האדומים ההם
 
תנועתנו רואה בדאגה רבה את המשך המפגשים בין שר הביטחון ליו"ר הרש"פ אבו מאזן ובעקבותיהם את שורת המחוות שיוענקו לרש"פ, זו הממשיכה להסית נגד ישראל, זו הממשיכה לשלם משכורות למחבלים ובני משפחותיהם, זו הממשיכה לפעול להעמדתם לדין של מנהיגי ולוחמי ישראל בבתי דין בינלאומיים, זו הממשיכה לחתור להשמדתה של ישראל.
 
בפגישות מסוכנות שכאלה החל תהליך אוסלו הנורא. פגישות מסוכנות שכאלה החזירו לחיים את יאסר ערפאת אחרי התבוסה שהונחלה לו בלבנון והפכו אותו למדינאי מוכר ומוערך בעולם הצבוע. פגישות מסוכנות שכאלה הפיחו רוח חיים ברעיון הנורא של חלוקת הארץ וקריעתה והקמת מדינה ערבית בליבה.
 
דרישתנו הברורה מכל חבר קואליציה וממשלה שלב יהודי וישראלי פועם בו לפעול בכל דרך להפסקת המפגשים הללו. אם יש צורך בהסדרת סוגיות אזרחיות או ביטחוניות ניתן לבצע אותם בערוצי השטח נמוכי הדרג ולא בזירה המדינית מניסטריאלית המעניקה לאויב לגיטימציה וכוח.
 
 
חלוציות ואמונה מול רפיסות וחורבן
 
רוח חלוצית ציונית מעודדת ומלאת חזון תקווה ואופטימיות עטפה את אלפי העולים לחומש בצעדת תום השבעה לזכרו של יהודה דימנטמן הי"ד.
 
בעלייה לחומש פגשנו את עם ישראל הבריא האיתן על כל חלקיו ומגזריו, וותיקים ועולים, ילדים ומבוגרים, קבוצות ובודדים, תושבי המרכז והפריפריה שבאו להכריז ברגליהם על הקשר הבלתי ינותק בין עם ישראל לארצו.
 
רוח בריאה ואיתנה זו היא עמוד השדרה עליו ימשיך העם היהודי וייבנה בארצו.
 
ואולם בבוקר שלמחרת שבו המראות הקשים של הרס וחורבן על אותה אדמה בחומש. הפער בין נפשו החלוצית של העם לבין רוחה החלשה של ההנהגה ניכר לכל עין בפער השעות שבין שני האירועים.
 
עלינו לחזור ולקרוא בכל במה לממשלת ישראל ולמחוקקים: חוק ההתנתקות והעקירה התבוסתני, המנוגד לכל ערך ציוני והומניטארי חייב להימחק מספר החוקים של מדינת ישראל. אין ולו בדל עילה וסיבה להותרת החוק הנורא המנציח את גירוש היהודים מאדמות צפון השומרון. תפקידם של נבחרי העם להסיר ובאופן מיידי את החוק המבקש לראות את צפון השומרון נקי מיהודים.
 
 
עדכוני פרשת הקונסוליה
 
על פי המידע המגיע גם אלינו מארה"ב, ממשל ביידן הבין שבהרכב הממשלה הנוכחי לא יעלה בידו לקדם את פתיחתה מחדש של הקונסוליה לפלשתינים בירושלים. על עצם העברת המסרים הזו מצידה של ישראל ראויים שרי הממשלה לברכה. ואולם מסתבר כי ביידן לא הסיר מעל השולחן את הרעיון לחלוטין, אלא בכוונתו להקפיא אותו עד לימים שאחרי הרוטציה, ימים בהם השר יאיר לפיד ימונה לראש ממשלה.
 
ימים אלה צפויים להיות קשים והלחץ האמריקאי שיופעל בהם לא יהיה פשוט כלל ועיקר. קיים סיכוי רב שנמצא את עצמנו שוב בחוצותיה של ירושלים מפגינים את אהבתנו ודבקותנו בה, מפגינים נגד המהלך ושוב נקרא לשרים הלאומיים להתייצב בעוז מול מהלכים מסוכנים שתכליתם החזרתו לחיים של רעיון שתי המדינות.
 
לחצו כאן וקראו את מאמרנו – הקונסוליה. רק תחילת המאבק
 
 
לראות בעיות ולחשוב על פתרונות – מהשטח
 
בימים האחרונים פתחנו בסדרת סיורים מיוחדים עבור מעצבי דעת קהל בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה. בסיורים אלה בכוונתנו להגיע למוקדים כואבים של אזלת יד ריבונית ומשילותית של מדינת ישראל.
 
הסיור הראשון והמטלטל שקיימנו היה בנגב. סיירנו בפזורה הבדואית, פגשנו מומחים למתרחש באזור זה, שוחחנו עם המתגוררים בנגב, גם הבדואים עצמם, על מנת להכיר את הבעיה לעומקה מתוך רצון ושאיפה לחשוב על דרכי פתרון ראויים ומציאותיים למציאות הקשה.
 
נתקלנו במציאות כאוטית, אך גם בחלוצים חדורי אמונה, תקווה ואהבה לארץ שבפעילותם מוכיחים מדי יום ביומו שהשינוי אפשרי גם אם הוא קשה ומורכב.
 
לחצו כאן כדי לקרוא כתבה מקיפה על הסיור
לצפיה בסרטוני המפגשים במהלך הסיור

בסיורים הבאים נבקר ביהודה ושומרון, ירושלים, הגליל ובקעת הירדן.
 
 
פרידות כואבות
 
בחודש האחרון נפרדנו משני ענקי רוח ומעש שהיו לנו מגדלור של תבונה והכוונה ומופת של עשייה, חלוציות והגשמה.
 
נפרדנו מרבו של גוש עציון, הרב גדעון פרל זצ"ל ומהרב אליעזר ולדמן זצ"ל. ברוחם של השניים נמשיך וניאחז במורשת האהבה לארץ ישראל, נתחבר לשרשרת דורות החזון הציוני ונתגייס למשימותיו של דור התקומה.
 
לחצו כאן וקראו מאמר שפרסמנו על דמותו של הרב פרל זצ"ל
 
לחצו כאן וקראו את הראיון המיוחד עם הרב ולדמן זצ"ל, אותו פרסמנו שוב בימים האחרונים
 
חודש ארצישראלי טוב
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.