אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו

מישל אמזלג. לע"מ

שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.

יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי תנועת הריבונות
14-02-2024

אשר ידענו מתברר בימים אלה. ואקום שלטוני לא יהיה ברצועת עזה. האחיזה הצה"לית בצפון הרצועה וכבר ניתן לראות כיצד חמאס עושה עוד ועודד צעדים של חזרה לצפון רצועת עזה. עוד ועוד תיעודים מגיעים לרשתות החברתיות ולאמצעי התקשורת ובהם עזתים רבים שבים לבתיהם בצפון והחמאס חוזר להפגין יכולות שלטוניות, מחזיר את המסחר לאזור זה, מחלק דו"חות, לוכד גנבים ובוזזים ואף מעניש אותם בפומבי.
 
ללא שליטה ישראלית, הן ביטחונית והן אזרחית, מאמציהם של חיילינו שנמשכו חודשים ועלו במחיר דמים יקר יתמוססו ויאבדו. אם חלילה יחדור שלטון חמאס אל הוואקום שנותיר ברצועה נחזור שוב להשלכות הקטלניות של אחיזתו.
 
משמעותה של מציאות שכזו, אם חלילה תקרה, היא שישראל לא עמדה במטרתה המרכזית של המלחמה כפי שהוגדרה מאז יומה הראשון, מיטוט החמאס וגדיעת האיום שלו על אזרחי ישראל. נגזרת ראשונה ומיידית תהיה בכך שתושבי העוטף לא יוכלו לשוב לבתיהם, ובטווח הרחוק מעט יותר נגלה שההרתעה הישראלית נפגעה באורח קשה ואויבינו, המכתרים את ישראל מכל עבר, רק יחפשו את ההזדמנות הבאה לתקוף את ישראל שתיראה להם, חלילה, כנמר מנייר.
 
כל אלה יגררו איתם קריסה של אמון הציבור הישראלי במערכות השלטון וההנהגה שלו. ניסיון העבר וניסיונן של מדינות אחרות מלמד ששבר מנהיגותי שכזה גורם לא פעם להגירה המונית ועזיבת הארץ לטובת ארצות שמעבר לים.
 
ארצות הברית וגורמים פוליטיים בישראל מודעים לסכנה הגלומה בשלטון חמאס, ומשום כך הם חותרים לייצר שלטון ערבי אחר, מתון ושוחר שלום, אך שלטון שכזה יידחה על ידי תושבי עזה שחונכו על ברכי החמאס, דוגלים בשאיפותיו, תומכים במטרותיו ורואים את עצמם כחלק בלתי נפרד ממנו.
 
רעיון החלוקה בין שלטון ביטחוני צבאי ישראלי לשלטון אזרחי הנתון בידי העזתים עצמם, הוא רעיון שאינו מסוגל למחוק את האיום שימשיך לרחוש ולגעוש מתחת לפני השטח ברצועה עד ליום בו יתפרץ עלינו במתקפת דמים נוספת, וככל הנראה גם מעבר לכך.
 
על ישראל לשלוט גם על תחומי החיים האחרים, מים, חשמל, חינוך, תחבורה, תעשיה ושיקום. ישראל היא זו שצריכה להיות אחראית על פתיחת דף חדש במערכת החינוך העזתית, דף שההסתה ושנאת ישראל אינה קיימת בו עוד. מוסדות החינוך, מגני הילדים דרך בתי הספר ועד האוניברסיטאות, חייבים להיות בפיקוח הדוק שימנע את טיפוח דור המחבלים הבא ופיתוח צבא הטרור הבא. אין כוח בינלאומי שיעשה זאת במקומנו. שינוי של ממש יגיע רק כאשר תשלוט ישראל ביטחונית ואזרחית על רצועת עזה וכאשר התיישבות יהודית ריבונית רחבה תעצים את האחיזה, השייכות והביטחון בחבל ארץ זה.
 
ועד ליום שבו תוחל ריבונותנו המלאה והבלעדית על רצועת עזה יש להשיב לרצועה את המינהל האזרחי שבדיוק לשם כך הוקם בשעתו. המינהל האזרחי מנוסה ומכיר היטב את ההתמודדות עם אתגר השליטה על ערביי יש"ע ובכוחו לעשות זאת לתקופה זמנית עם הרחבת מחלקותיו והוספת בעלי תפקידים ואנשי מקצוע. לתושבי עזה מובטח בכך שירות טוב, יעיל ושוויוני יותר מזה שקיבלו תחת שלטון העריצות החמאסי.
 
החל מימים אלה על ישראל לפתוח נתיבי יציאה לתושבי עזה המעוניינים להגר למדינות שכנות או רחוקות, לעבוד ולהשתקע בהן. כיום סגורים שערי עזה בפני העזתים הכלואים בשטחי הרצועה. עד כה קלגסי החמאס מנעו מהעזתים לצאת, ואילו כעת יכולה ישראל להביא להם את בשורת השחרור והיציאה אל העולם הזקוק לידיים עובדות. 
 
לעומת זאת, ברור מעל לכל ספק שערביי עזה לא יוכלו להיכנס לעבודה בישובים ובאתרים ישראלים. עליהם לשלם מחיר כבד גם בהיבט זה על טבח השבעה באוקטובר ועל הצהלה והתמיכה שהפגינו ברחובות עזה באותו יום ובימים שאחריו.
 
במשך שנים הפחדנו את עצמנו מהשליטה על רצועת עזה. כעת עלינו לשים קץ לפחדים ולחששות. בכוחנו לעשות זאת ולהבטיח עתיד טוב ובטוח יותר לעם ישראל ולמדינת ישראל. שליטה ישראלית ברצועת עזה תשמר ותעצים את הישגי המלחמה גם בטווח הארוך, תשיב את השקט לדרום הארץ ותרומם את הכבוד הישראלי שנרמס בבוקר השבעה באוקטובר.
 
סוד קיומנו בחזון ובעוז הרוח. בע"ה עלה נעלה.
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.
ריבונות - כתב עת מדיני
הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
08-04-2024
יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.
ריבונות - כתב עת מדיני
מקדימים תרופה למכה - ריבונות בבקעה
מערכת ריבונות
05-04-2024
מול תכניותיה של איראן לשלוח זרוע מאיימת ואכזרית לישראל ממזרח, על ממשלת ישראל לנקוט בצעד ההכרחי של החלת ריבונותה בבקעת הירדן.
ריבונות - כתב עת מדיני
במקום ריבונות אזלת יד ואדישות מול השתלטות ערבית על אדמותינו
מערכת ריבונות
15-03-2024
ראש מועצת בקעת הירדן מבקר את מדיניות האדישות השלטונית והריבונית של ישראל מול השתלטות ערבית על אדמות מדינה במימון וסיוע אירופי: דרושות אכיפה וריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
זה כן העיתוי הנכון
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-03-2024
ההכרה באסון המדינה הפלשתינית ברורה כיום גם בשמאל, אך שאלת העיתוי להחלת הריבונות עדיין מרתיעה רבים. האמת הפוכה. כעת הזדמנות ליזום שינוי כללי משחק.
ריבונות - כתב עת מדיני
תכניתו המדינית של השגריר פרידמן: ריבונות ישראלית על יהודה שומרון ובקעת הירדן
מערכת ריבונות
03-03-2024
בראיון שהעניק ל-JNS פורס שריר ארה"ב לשעבר, דיויד פרידמן, את פרטי תכניתו המדינית ליציבת אזורית וביטחון כאשר גולת הכותרת שבה היא החלת ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.