לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

עסקת המאה היא הונאת המאה ומלכודת המאה

קובי גדעון. לע"מ

בחינת פרטיה של תכנית המאה מגלה תכנית סדורה לחנק ישובים, לבידוד ישובים ובעיקר, להקמת מדינה פלשתינית בלב הארץ. בועז העצני מזהיר בראיון.

הפובליציסט בועז העצני בחן את משמעות תכנית המאה של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, קראת את התכנית לפרטיה, בחן לעומק את מפת התכנית והגיע למסקנות מדאיגות ביותר. מדובר במלכודת המאה, הוא קובע.
 
בראיון לערוץ 7 פירט העצני את התובנות המטרידות שעלו ובהן צעדים שיביאו לחנק ישובים, ניתוק של ישובים ויצירת רצף ערבי טריטוריאלי שכל תכליתו הוא ההיערכות להקמתה של מדינה פלשתינית בלב מדינת ישראל.
 
בפניכם כמה קטעים מרכזיים מהראיון:
 
"זו תכנית להקמת מדינה פלשתינית תוך תשלום של כמה עצמות לצד הישראלי. העצם הגדולה היא ריבונות על 30 אחוז מהשטח שלמעשה זה 20 אחוז מהבקעה ועשרה אחוזים בלבד מהרי יהודה ושומרון", אומר העצני ומספר:
 
"ישבתי בלילה של מחיאות הכפיים בוושינגטון, אחרי פרסום תכנית טראמפ, עם המפה, ישבתי כל הלילה, תרגמתי את התכנית יחד עם מומחית לדין הבינלאומי, ומיד ראינו את כל האסון. התכנית הזו היא אסון ואצלנו לא קוראים. זה מסמך ארוך ובאנגלית ולכן אנשים לא קוראים. כל האסון נמצא שם".
 
לדבריו על מנת להבין את המשמעויות של התכנית די היה להקשיב לנאומו של שגריר ארה"ב, דיוויד פרידמן, בנאום שנשא במכון של ד"ר דורי גולד, ושם בשלב השאלות והתשובות מתברר המנגנון שמאחורי ההסכם. "מדובר בהתחייבות ישראלית לארה"ב להקפיא 15 ישובים כדי לעצב מפה של מסירת שטחי ענק לערבים. הם יוקפאו לארבע שנים מבלי שהערבים יוכלו לקלקל את ההקפאה הזו. מחכים לערבים ארבע שנים עד שהם יגידו שהם נכנסים למו"מ. עד אז העסק קפוא כשבשטח אנחנו יודעים הערבים ימשיכו להשתלט על השטח. הם יוכלו להיות סרבנים או טרוריסטים אבל בהגדרה לא ניתן יהיה לשנות את ההקפאה הזו כי המחויבות היא בין ישראל לארה"ב".
 
"זו תכנית לחלוקת הארץ, חלוקה רעה. מבחינתנו חלוקת הארץ היא דבר טמא שלא יעלה על הדעת. אם השמאל היה מביא אותה היינו הופכים את המדינה, אבל אנחנו, המחנה הלאומי, הרבה אזרחים ישראלים כל כך רצו ריבונות ולכן מתכנני התכנית הזו לקחו את המושג ריבונות, שהיא משאת הנפש, והלבישו את השם הזה על התכנית הזו שהיא בדיוק ההיפך כאילו הייתה התגשמות החלום, ואנחנו בהתלהבות של ילדים קטנים לא קראנו מה כתוב שם. קראתי את זה באותו לילה ולא יכולתי לישון באותו לילה. מאוחר יותר התיישבתי על המפות ויש לנו תמונה שהיא עדיין לא מלאה לגמרי וכנראה יש דברים גרועים נוספים".
 
כשהתבקש לשים את האצבע על נקודות התורפה החמורות ביותר של תכנית טראמפ, השיב העצני: "קודם כל, מדובר בהסכמה למדינה פלשתינית שהיא תכנית השמאל. זה הדבר הגרוע והמשמעותי ביותר. מדינה שקמה לא יכולה להתבטל. גם גרמניה, אחרי מה שהיא עוללה לעולם לא בוטלה. החליפו את המשטר והמשיכו הלאה. אם תקום מדינה פלשתינית לדקה אחת הלך עלינו, הפסקנו את הארץ לעוד אלפיים שנה".
 
"דבר נוסף, לערבים יש את הבכורה. יש להם חופש תנועה וכבישים שנסגרים ולנו כבישים שנסגרים. לנו נשלל חופש התנועה. הם מקבלים יותר מחצי המלכות ולנו משאירים פחות מהמינימום ההכרחי לחיים נורמאליים ברוב הישובים".
 
עוד מספר העצני על תובנות העולות ממפת 'תכנית המאה': "הישובים מחולקים לשלושה סוגים בהתאם לקרבה לקו הירוק ולנגישות שלהם. מקומות כמו מודיעין עילית, ביתר עילית, אריאל ומעלה אדומים הופכים לחלק מהקו הירוק. מקומות כמו שילה, עלי, קרית-ארבע הופכים למובלעות גם אם הן לא מוגדרות ככאלה כי הם בסוף של מסדרון ריבונות מוקף בשטח ערבי ריבוני. אין יותר גישה בין גוש עציון לקרית ארבע, אלא דרך מסדרון צר שמקיף דרך באר שבע. מועצת הר חברון מתחסלת כי תלם ואדורה שבמערב הר חברון יהיה להם גישה רק לקרית-גת כי הם מובלעות. לא תהיה להם גישה לירושלים וקרית ארבע. כנ"ל נגוהות בית חגי ועתניאל. זה הרעיון גם בשומרון, עמק דותן הולך, מבוא דותן וחרמש מובלעות מבודדות, אלון מורה, איתמר, יצהר ברכה מובלעות עם יציאה אחת החוצה ולא לכיוון ירושלים. באופן כללי לא תהיה גישה לירושלים מהמובלעות אלא רק יציאה לשוליים. אין גישה בין ירושלים לאריאל. אין אפשרות לנסוע אפילו בין שילה לקידה אלא צריך להקיף שעה כי הבכורה ניתנת לערבים".
 
עוד הזכיר העצני כי גם מתן ריבונות אינה מוחלטת שכן יכולה לקום ממשלה עתידית ולבטל את אותה ריבונות כפי שעל רמת הגולן נמשך השיח המדיני גם לאחר שהוחלה עליו הריבונות הישראלית, וכפי שתכנית זו עצמה מוציאה מריבונות ישראל שכונות ערביות בירושלים ואזורים מהנגב. כך גם הזכיר כאחד הדברים חסרי האחריות ביותר שבתכנית את מסירת ערי המשולש למדינה הפלשתינית, מהלך שמשמעותו השארת כביש 6 באמצע המדינה הפלשתינית וכזה שיגרום לערביי המשולש למהר ולרכוש דירות באזור גוש דן.
 
על הסיכוי להיתקל בסרבנות ערבית שתמנע את התכנית מזכיר העצני כי פעמיים הערבים לא פספסו את ההזדמנות לפספס הזדמנות וקיבלו הכול. היה זה כשסאדאת אמר כן לבגין וכשערפאת אמר כן לרבין.
 
בנוסף, הוא אומר, "התכנית הזו לא לוקחת צ'אנסים אלא יוצרת הסכם נפרד בין ארה"ב לישראל והסרבנות הערבית לא תקלקל להם. מדובר בתכנית בתוך תכנית. ישראל מוותרת על שטחי ענק ומקפיאה את 15 הישובים שגורלם חנק כי מי ילך לגור שם, מי ייקח משכנתאות שם ומי ייתן משכנתאות שם. פרידמן בעצמו אומר שחייבים להתגבר על נושא הגידול היהודי שחוסם את האופציה למדינה פלשתינית. אחרי שהדברים יוקפאו לארבע שנים יהיה ניתן לנשום לרווחה ולדון בדברים בצורה שקולה יותר ולהקים את המדינה הפלשתינית. תמורת זה 30 אחוזי ריבונות היא מחיר סביר. את זה אומר פרידמן העאלק-ידיד שלנו".
 
מהנהגת הימין מצפה העצני להכיר בעובדות ולומר את הדברים בגלוי, "קודם כל שנבין שזה רע ולא טוב. שנגיד את זה לעצמנו, שנקרא את הדברים ונדע שזו תכנית רעה ומסוכנת שצריך להילחם בה ולבלום אותה. מחיר העצם הוא  בלתי נסבל. אם אני צריך לשלם מחיר על ההכרה האמריקאית אז לא צריך. מה אכפת לי מההכרה שלהם? הם לא הכירו בהכרה על הגולן ועל ירושלים המערבית עד טראמפ. אם אני בונה וקובע עובדות לא אכפת לי מההכרה שלהם. כדי לשלוט בשטח אני לא צריך ריבונות, ואם אני מחיל ריבונות זה יהיה בהתאם להחלטה שלי ולא באישור שלהם שעליו אני צריך לשלם מחיר מטורף".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

26-05-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.