לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 28

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 28 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים ושותפים לדרך
שלום וברכה
 
ימים אלה הם ימים של תקווה גדולה תפילה גדולה שאכן ההנחיות וההחלטות שמקבלת ממשלת ישראל כחלק מהמאבק בקורונה, יחד עם הרצינות בה מקבלים האזרחים את האחריות לידיהם, יניבו את התוצאה המקווה וישראל אכן תעלה על דרך המלך לקראת בלימת הנגיף לפחות עד מציאת החיסון והתרופה.
 
עלינו לחזור ולזכור את המסר הגדול של המאבק בקורונה, מסר האחדות והערבות ההדדית. אנו מוותרים על הנוחות, מסתגרים, מתרחקים זה מזה מתוך דאגה לזולת ולכלל. בדאגה זו אין מקום למחלוקות בין ימין ושמאל, בין צעירים למבוגרים, בין עולים לוותיקים, בין דתיים לחילוניים. כולנו עם אחד השותף למערכה אחת שבה אין לנו ברירה אלא לנצח.
 
נשוב ונודה לצוותי הרפואה על מסירותם חסרת הגבולות לבריאות כולנו. הקרבתם של האחים, האחיות, הרופאים, הרופאות ומלוויהם, אינה מובנת מאליה וההוקרה אליהם צריכה להיאמר ללא הרף ומכל הלב. יישר כוחכם!

 
מחויבים לארץ ישראל
 


ביום חמישי אירחה תנועת הריבונות בשמורת 'עוז וגאו"ן' את שדולת ארץ ישראל שקיימה סיור מיוחד בגוש עציון להיכרות מהשטח עם המאבק על השטחים הפתוחים מול תכנית ההשתלטות המתוכננת היטב של הנהגת הרש"פ.
 
חברי הכנסת הביעו את מחויבותם הנאמנה להגשמת חזון הריבונות והבטיחו להמשיך ולפעול לשם כך.
 
לחצו לקריאת כתבה נרחבת ולתיעוד מצולם מהביקור
 

מגיפות במבט לאחור
 
ברוח התקופה שמענו השבוע במסגרת הרצאות 'עוז וגאו"ן' את הרצאתה המרתקת של שרה ברנע, מדריכה בכירה בעיר דוד וחוקרת הר הזיתים, על ההיסטוריה של ההתמודדות עם מגיפות בירושלים לאורך הדורות, ותתפלאו, למרות הנושא הקודר תוכלו למצוא בהרצאה גם נימה אופטימית לא מבוטלת.


 
כשאין ריבונות מדברים על פירורים

הדיווחים על אישורי בנייתם של 5400 יחידות דיור ביהודה ושומרון על ידי מועצת התכנון העליונה התקבלו אצל רבים בשמחה רבה, ואכן יש לשמוח על כל התקדמות וכל בנייה, גם של יחידת דיור אחת, אך מממשלת ישראל חובתנו לקוות להרבה יותר.
 
קראו את הראיון שהעניק אברהם שבות, מראשוני מתכנני ההתיישבות ביהודה ושומרון, לאתר 'ריבונות' ובו התייחסות מפוכחת למספרים המעליבים (ואף פחות מכך) של אישורים שניתנו.
 
אברהם שבות מבהיר את המציאות הבלתי אפשרית שנובעת מהיעדר ריבונות ביהודה ושומרון, מציאות שבעקבותיה כל אישור בנייה זקוק להתכנסות וועדה הנתונה כל כולה להנחיות פוליטיות ומדיניות. עצם הצורך בהתכנסותה של ועדה כזו היא עדות למגבלות המונעות את התפתחות ההתיישבות כבכל מקום אחר ברחבי הארץ, התפתחות ובנייה המקודמת על פי צרכי האוכלוסייה וקצב התרחבותה.
 
אברהם שבות מסביר כי לו הייתה הבנייה מקודמת ללא אותה מועצה, שראשיתה בימי אוסלו, היו מאושרות עשרות אלפי יחידות דיור שממתינות בקנה הרשויות המקומיות ביהודה ושומרון לאחר שעברו את הליכי האישור והבדיקות החוקיות וממתינות אך ורק להכרעה המדינית-פוליטית שתאפשר התקדמות של פירורי בנייה משלב לשלב.
 
כל זאת בעוד בשטחי C משתוללת בנייה ערבית חסרת מעצורים ומשומנת בכספים אירופיים ופרטיים רבים. לקריאת הראיון המלא לחצו כאן.
 
עדות נוספת לצורך הבהול בהחלת ריבונות עם ישראל על ארצו.
 
"אודה ואתוודה שמשאת נפשי הייתה תמיד גאולת כל הארץ בזמן הכי קצר ושחתרתי בכל רמ"ח אבריי להפוך עוד בימי חיי את החלום הזה לעובדה מוחשית. לפיכך לא הייתי מרוצה אף פעם ולא אמרתי מעולם דיינו" (יהושע חנקין. גואל אדמות 1864-1945)
 

דריכות ודאגה בארה"ב
 
בעוד פחות משבועיים יתקיימו הבחירות לנשיאות ארה"ב והמתח רב. בסביבתו של הנשיא טראמפ נראה שהדאגה רבה בשל השלכות הקורונה על סיכוייו של הנשיא להיבחר שנית.
 
קיראו ושמעו את דבריו של יועצו, המנהיג האוונגליסטי ד"ר מיייק אוונס, בראיון לערוץ 7, שם הוא המתאר את מצבו המורכב של הנשיא מול יריבו, מנהיג הדמוקרטים, ג'ו ביידן. בין דבריו ממליץ ד"ר אוונס לראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, להחיל ריבונות על יהודה ושומרון כבר כעת עוד טרם הבחירות על מנת למנוע מהדמוקרטים לחבל במהלכי הריבונות במידה ואכן ביידן הוא שייבחר לנשיאות. "שליטה בשטחי ארץ ישראל התנ"כית אינה משהו שמצריך התנצלות" הוא קובע.
 
לכתבה בערוץ 7 לחצו כאן
 
גנדי
 
מתחת לרדאר התקשורתי שהעדיף להתעלם, צוין השבוע מלאת 19 שנים לרצח רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד. הרצח שכוון היטב אל שר בישראל בהיותו סמל ריבוני בישראל. כדורי האקדח כוונו אל לב כולנו. גנדי שהיה מורה דרך בשבילי אהבתה של הארץ נטע כולנו זקיפות קומה לאומית ללא כחל וללא סרק, לא מתוך שנאת האחר ולא מתוך בוז לו, אלא מתוך הקשר העמוק של עם ישראל לארצו.
 
משנתו המדינית של גנדי הייתה מושתתת על הקביעה לפיה בין הירדן ובין הים לא יוכלו לשכון שני עמים בעלי שאיפות לאומיות סותרות. בין הירדן ובין הים תוכל להתקיים רק מדינה אחת, מדינת ישראל. על עקרון זה עמד איתן גם כשבזו לו, גם כשנידו אותו, גם כשסביבו חגגו חגיגות שלום מזוייפות. גנדי הזהיר שוב ושוב ממה שהתברר כמעט כנבואה.
 
אהבתו של רחבעם זאבי לעם ולארץ הייתה ללא גבולות, מתוך נכונות להקרבה אין-קץ ומתוך היכרות ולמידה מתמדת של כל משעול וכל נתיב בה. מימי המרדפים ועד ימי האינתיפאדה ידע רחבעם זאבי להציב חומת ברזל תקיפה של ביטחון ועצמה מול האויב.
 
יהי זכרו ברוך!
 
קול ברמה נשמע
 
כאן המקום להזמין אתכם להשתתף, כל אחד בביתו מכל מקום בארץ ובעולם, לאירוע מיוחד שנקיים יחד עם העיתון 'בשבע' ביום רביעי הקרוב (בשעה 20:00) לציון יום פטירתה של רחל אמנו.
 
על הדרך אפרתה נתייצב, נביט סביב וננחם את האם המבכה על בניה, שאי עינייך וראי את הארץ שהייתה שוממה ועלובה, את הדרך בה יצאו בנייך לגלותם הומה יהודים, ישובים פורחים בנחלתך, גנים ומוסדות חינוך מטמיעים תורה, חינוך וערכים בדור שלישי ורביעי הגדלים כאן ופקקי התנועה מבשרים: חזרנו הבייתה. יש שכר לפעולתך.
 
את האירוע לכבודה של רחל נארח בשמורת עוז וגאו"ן ונשדר אותו בשידור זום ישיר. באירוע ישתתפו בו ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין, ד"ר לאה גולדין, חברת הכנסת מיכל קוטלר-וונש, רחלי פרנקל, הרב יעקב מדן ואתם. מנחה האירוע הוא עורך העיתון 'בשבע', דודו סעדה.
 
את האירוע יעטר במוזיקה מוסה ברלין. 
מצטרפים לנוער
 
והנוער ממשיך בפעילות הסברה מואצת. נוער הריבונות יוצאים בימים אלה לקמפיין הסברה אליו הם נערכים מזה תקופה לא מבוטלת עם חומרי הסברה חדשים ועדכניים בהם בין השאר סרטונים, פלאיירים, צמידים ועוד. את כל אלה ילווה פרסום במדיות התקשורתיות השונות.
 
עם ההיערכות וההכנות מגלה גם הנוער שללא קמח אין תורה, וללא החובה לעסוק גם במימון ובגיוס משאבים לא ניתן יהיה להפיץ ולהסביר את הערכים, העקרונות והחזון של התנועה בפרט ושל הציונות בכלל. משום כך, במקביל להיערכות לקמפיין עצמו מקיים הנוער גם קמפיין גיוס המונים במגמה לגייס סכום של 30,000 שקלים לכיסוי ההוצאות הנדרשות.
 
הצטרפו אלינו במאמץ לסייע להם להגיע ליעד זה. היכנסו לקישור ותירמו. הנוער מקבל עידוד אדיר מהרוח הגבית שהדור המבוגר יותר מעניק להם. אין לנו ספק שעם הכוחות הללו שאנו נותנים להם היום נזרע גם הזרע שמנביט את מנהיגות הדורות הבאים. היו שותפים.
 
אל עמוד ההתרמה לחצו כאן
 
בברכת הארץ
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

23-10-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.