לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 28

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 28 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים ושותפים לדרך
שלום וברכה
 
ימים אלה הם ימים של תקווה גדולה תפילה גדולה שאכן ההנחיות וההחלטות שמקבלת ממשלת ישראל כחלק מהמאבק בקורונה, יחד עם הרצינות בה מקבלים האזרחים את האחריות לידיהם, יניבו את התוצאה המקווה וישראל אכן תעלה על דרך המלך לקראת בלימת הנגיף לפחות עד מציאת החיסון והתרופה.
 
עלינו לחזור ולזכור את המסר הגדול של המאבק בקורונה, מסר האחדות והערבות ההדדית. אנו מוותרים על הנוחות, מסתגרים, מתרחקים זה מזה מתוך דאגה לזולת ולכלל. בדאגה זו אין מקום למחלוקות בין ימין ושמאל, בין צעירים למבוגרים, בין עולים לוותיקים, בין דתיים לחילוניים. כולנו עם אחד השותף למערכה אחת שבה אין לנו ברירה אלא לנצח.
 
נשוב ונודה לצוותי הרפואה על מסירותם חסרת הגבולות לבריאות כולנו. הקרבתם של האחים, האחיות, הרופאים, הרופאות ומלוויהם, אינה מובנת מאליה וההוקרה אליהם צריכה להיאמר ללא הרף ומכל הלב. יישר כוחכם!

 
מחויבים לארץ ישראל
 


ביום חמישי אירחה תנועת הריבונות בשמורת 'עוז וגאו"ן' את שדולת ארץ ישראל שקיימה סיור מיוחד בגוש עציון להיכרות מהשטח עם המאבק על השטחים הפתוחים מול תכנית ההשתלטות המתוכננת היטב של הנהגת הרש"פ.
 
חברי הכנסת הביעו את מחויבותם הנאמנה להגשמת חזון הריבונות והבטיחו להמשיך ולפעול לשם כך.
 
לחצו לקריאת כתבה נרחבת ולתיעוד מצולם מהביקור
 

מגיפות במבט לאחור
 
ברוח התקופה שמענו השבוע במסגרת הרצאות 'עוז וגאו"ן' את הרצאתה המרתקת של שרה ברנע, מדריכה בכירה בעיר דוד וחוקרת הר הזיתים, על ההיסטוריה של ההתמודדות עם מגיפות בירושלים לאורך הדורות, ותתפלאו, למרות הנושא הקודר תוכלו למצוא בהרצאה גם נימה אופטימית לא מבוטלת.


 
כשאין ריבונות מדברים על פירורים

הדיווחים על אישורי בנייתם של 5400 יחידות דיור ביהודה ושומרון על ידי מועצת התכנון העליונה התקבלו אצל רבים בשמחה רבה, ואכן יש לשמוח על כל התקדמות וכל בנייה, גם של יחידת דיור אחת, אך מממשלת ישראל חובתנו לקוות להרבה יותר.
 
קראו את הראיון שהעניק אברהם שבות, מראשוני מתכנני ההתיישבות ביהודה ושומרון, לאתר 'ריבונות' ובו התייחסות מפוכחת למספרים המעליבים (ואף פחות מכך) של אישורים שניתנו.
 
אברהם שבות מבהיר את המציאות הבלתי אפשרית שנובעת מהיעדר ריבונות ביהודה ושומרון, מציאות שבעקבותיה כל אישור בנייה זקוק להתכנסות וועדה הנתונה כל כולה להנחיות פוליטיות ומדיניות. עצם הצורך בהתכנסותה של ועדה כזו היא עדות למגבלות המונעות את התפתחות ההתיישבות כבכל מקום אחר ברחבי הארץ, התפתחות ובנייה המקודמת על פי צרכי האוכלוסייה וקצב התרחבותה.
 
אברהם שבות מסביר כי לו הייתה הבנייה מקודמת ללא אותה מועצה, שראשיתה בימי אוסלו, היו מאושרות עשרות אלפי יחידות דיור שממתינות בקנה הרשויות המקומיות ביהודה ושומרון לאחר שעברו את הליכי האישור והבדיקות החוקיות וממתינות אך ורק להכרעה המדינית-פוליטית שתאפשר התקדמות של פירורי בנייה משלב לשלב.
 
כל זאת בעוד בשטחי C משתוללת בנייה ערבית חסרת מעצורים ומשומנת בכספים אירופיים ופרטיים רבים. לקריאת הראיון המלא לחצו כאן.
 
עדות נוספת לצורך הבהול בהחלת ריבונות עם ישראל על ארצו.
 
"אודה ואתוודה שמשאת נפשי הייתה תמיד גאולת כל הארץ בזמן הכי קצר ושחתרתי בכל רמ"ח אבריי להפוך עוד בימי חיי את החלום הזה לעובדה מוחשית. לפיכך לא הייתי מרוצה אף פעם ולא אמרתי מעולם דיינו" (יהושע חנקין. גואל אדמות 1864-1945)
 

דריכות ודאגה בארה"ב
 
בעוד פחות משבועיים יתקיימו הבחירות לנשיאות ארה"ב והמתח רב. בסביבתו של הנשיא טראמפ נראה שהדאגה רבה בשל השלכות הקורונה על סיכוייו של הנשיא להיבחר שנית.
 
קיראו ושמעו את דבריו של יועצו, המנהיג האוונגליסטי ד"ר מיייק אוונס, בראיון לערוץ 7, שם הוא המתאר את מצבו המורכב של הנשיא מול יריבו, מנהיג הדמוקרטים, ג'ו ביידן. בין דבריו ממליץ ד"ר אוונס לראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, להחיל ריבונות על יהודה ושומרון כבר כעת עוד טרם הבחירות על מנת למנוע מהדמוקרטים לחבל במהלכי הריבונות במידה ואכן ביידן הוא שייבחר לנשיאות. "שליטה בשטחי ארץ ישראל התנ"כית אינה משהו שמצריך התנצלות" הוא קובע.
 
לכתבה בערוץ 7 לחצו כאן
 
גנדי
 
מתחת לרדאר התקשורתי שהעדיף להתעלם, צוין השבוע מלאת 19 שנים לרצח רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד. הרצח שכוון היטב אל שר בישראל בהיותו סמל ריבוני בישראל. כדורי האקדח כוונו אל לב כולנו. גנדי שהיה מורה דרך בשבילי אהבתה של הארץ נטע כולנו זקיפות קומה לאומית ללא כחל וללא סרק, לא מתוך שנאת האחר ולא מתוך בוז לו, אלא מתוך הקשר העמוק של עם ישראל לארצו.
 
משנתו המדינית של גנדי הייתה מושתתת על הקביעה לפיה בין הירדן ובין הים לא יוכלו לשכון שני עמים בעלי שאיפות לאומיות סותרות. בין הירדן ובין הים תוכל להתקיים רק מדינה אחת, מדינת ישראל. על עקרון זה עמד איתן גם כשבזו לו, גם כשנידו אותו, גם כשסביבו חגגו חגיגות שלום מזוייפות. גנדי הזהיר שוב ושוב ממה שהתברר כמעט כנבואה.
 
אהבתו של רחבעם זאבי לעם ולארץ הייתה ללא גבולות, מתוך נכונות להקרבה אין-קץ ומתוך היכרות ולמידה מתמדת של כל משעול וכל נתיב בה. מימי המרדפים ועד ימי האינתיפאדה ידע רחבעם זאבי להציב חומת ברזל תקיפה של ביטחון ועצמה מול האויב.
 
יהי זכרו ברוך!
 
קול ברמה נשמע
 
כאן המקום להזמין אתכם להשתתף, כל אחד בביתו מכל מקום בארץ ובעולם, לאירוע מיוחד שנקיים יחד עם העיתון 'בשבע' ביום רביעי הקרוב (בשעה 20:00) לציון יום פטירתה של רחל אמנו.
 
על הדרך אפרתה נתייצב, נביט סביב וננחם את האם המבכה על בניה, שאי עינייך וראי את הארץ שהייתה שוממה ועלובה, את הדרך בה יצאו בנייך לגלותם הומה יהודים, ישובים פורחים בנחלתך, גנים ומוסדות חינוך מטמיעים תורה, חינוך וערכים בדור שלישי ורביעי הגדלים כאן ופקקי התנועה מבשרים: חזרנו הבייתה. יש שכר לפעולתך.
 
את האירוע לכבודה של רחל נארח בשמורת עוז וגאו"ן ונשדר אותו בשידור זום ישיר. באירוע ישתתפו בו ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין, ד"ר לאה גולדין, חברת הכנסת מיכל קוטלר-וונש, רחלי פרנקל, הרב יעקב מדן ואתם. מנחה האירוע הוא עורך העיתון 'בשבע', דודו סעדה.
 
את האירוע יעטר במוזיקה מוסה ברלין. 
מצטרפים לנוער
 
והנוער ממשיך בפעילות הסברה מואצת. נוער הריבונות יוצאים בימים אלה לקמפיין הסברה אליו הם נערכים מזה תקופה לא מבוטלת עם חומרי הסברה חדשים ועדכניים בהם בין השאר סרטונים, פלאיירים, צמידים ועוד. את כל אלה ילווה פרסום במדיות התקשורתיות השונות.
 
עם ההיערכות וההכנות מגלה גם הנוער שללא קמח אין תורה, וללא החובה לעסוק גם במימון ובגיוס משאבים לא ניתן יהיה להפיץ ולהסביר את הערכים, העקרונות והחזון של התנועה בפרט ושל הציונות בכלל. משום כך, במקביל להיערכות לקמפיין עצמו מקיים הנוער גם קמפיין גיוס המונים במגמה לגייס סכום של 30,000 שקלים לכיסוי ההוצאות הנדרשות.
 
הצטרפו אלינו במאמץ לסייע להם להגיע ליעד זה. היכנסו לקישור ותירמו. הנוער מקבל עידוד אדיר מהרוח הגבית שהדור המבוגר יותר מעניק להם. אין לנו ספק שעם הכוחות הללו שאנו נותנים להם היום נזרע גם הזרע שמנביט את מנהיגות הדורות הבאים. היו שותפים.
 
אל עמוד ההתרמה לחצו כאן
 
בברכת הארץ
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

23-10-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.