לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 45

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 45 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
אפקט הממשלה חסרת עמד השדרה האידיאולוגי מניב פגיעה קשה במשילות ובריבונות הישראלית בארץ כולה.
 
בעוד אנו רואים כיצד חמקה הזדמנות היסטורית לקידום ריבונות מלאה ביהודה ושומרון, אנו חוזים גם כיצד נראה אבדן המשילות והאכיפה הריבונית של ישראל ברחבי הנגב ובמרכז הארץ.
 
התופעה הקשה של דמי חסות שנאלצים לשלם בעלי מפעלים ועסקים, כמו גם אזרחים פרטיים, לעבריינים בני המגזר הבדואי, עזות המצח שבחדירת פורעים ובוזזים בדואים לבסיסי צה"ל וגניבת כלי נשק ואמצעי לחימה, זריעת שדות לגידול סמים גם בשטחי האש של צה"ל, חפירת מנהרות להברחת סמים על ידי כנופיות בדואים אלימות והאירוע הקשה של אונס בת העשר, כל אלה הם קצה קרחון של הפקרות ואזלת יד חמורה של ממשלת ישראל. הריבונות הישראלית בורחת לנו מבין הידיים בכל יום ויום ללא מענה ראוי ותקיף.
 
כל אלה ועוד הם עדויות כואבות ומקוממות לתוצאות יכולותיה המוגבלות והכמעט בלתי קיימות של ממשלה דו ראשית ונטולת מכנה משותף אידיאולוגי. ממשלה כזו, גם אם השותפים בה הם אנשים טובים וראויים, אינה יכולה לפעול לאכיפת ריבונות ישראל על הנגב, כמו גם טיפול בסוגיות אחרות.
 
מציאות זו אמורה להוביל את מנהיגי הימין למספר מסקנות מיידיות. הראשונה שבהן היא החובה להתגייס לתכנית חירום מוסכמת להצלת הנגב ואזורים נוספים ברחבי הארץ, כולל במרכז, בהם ריבונותה נרמסת ועבריינים עושים בהם ככל העולה על רוחם.
 
המסקנה השנייה היא ההבנה שקידום ענייניה הבוערים של מדינת ישראל לא יוכל להתבצע בממשלה מגומגמת שראשיה אינם שותפים לתפיסה אידיאולוגית-ערכית אחת. ההתקוטטויות הפנימיות בממשלת ישראל אינן מאפשרות לקדם סוגיות ערכיות, לאומיות ואזרחיות. על מנהיגי הימין להתלכד להקמת ממשלה רחבה המייצגת את רצון העם ומסוגלת יחד לקדם תפיסת עולם מגובשת סביב ההיאחזות בארץ ישראל, חיזוקה והחלתה המעשית של הריבונות הישראלית והעצמת ההתיישבות והעליה כמשימתו הציונית של הדור הנוכחי.
 
מחנה הימין מונה כשמונים מנדטים החפצים בשמירת הארץ, בניית ההתיישבות, חיזוק הריבונות, שמירת זהותה היהודית של מדינת ישראל ותיקון מערכת המשפט. על מנהיגי המחנה ליישם את שליחותם הדמוקרטית, להקים קואליציה ימנית רחבה ולהוביל להגשמת החזון בו חפץ הרוב המכריע של העם מתוך שיתוף פעולה הדדי וללא החרמות הדדיות.
 
 
מהצהרות ותכניות למעשים ופעולות
 
כאן המקום לברך את שורת חברי הכנסת ממפלגות הימין שאינם מורידים מסדר היום את הצורך בתכנית עבודה סדורה מול אזלת היד בדרום, בצפון ובמרכז.
 
הח"כים ראויים לשבח על דרישתם לתגובה הולמת להרס מתחם מזבח יהושע בהר עיבל, הרס שבוצע באחרונה ובו נגרסו לחצץ בידי הרש"פ אבני המקום המהווה עדות חסרת תקדים למורשת היהודית העתיקה של המקום.
 
לפי שעה עולה דרישה זו כחלק מהצגת העמדות טרום בחירות, אולם ביום שלאחר מכן יהיה על חברי הכנסת ומנהיגי המפלגות להתלכד לקואליציה לאומית בעלת חזון ויעדים מעשיים ברורים ונחושים.
 
 
כשריבונות והומניות נפגשות
 
ממשלת ישראל העבירה אלף מנות חיסונים לרצועת עזה בעוד גופות חללי צה"ל, הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, עדיין מוחזקות בידי מחבלי החמאס. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, טוען כי הוא פועל ללא לאות להשבת הבנים, אך עם זאת, לטעמו יש לראות בהעברת מנות החיסון סוגיה הומניטארית ועל כן יש לנתק בין הדברים.
 
לא אדוני ראש הממשלה. אי אפשר לנתק בין השניים. אין דרישה הומניטארית צודקת ומוסרית יותר מדרישתם של בני משפחות גולדין ושאול, יחד עם כל אזרחי ישראל, להשבת הגופות והבאתן לקבר ישראל.
 
אין כל סיבה מניחה את הדעת שיכולה לתרץ את העברת אלף החיסונים, שיועברו לבכירי החמאס ולא לתושביה הפשוטים של הרצועה, בעוד הבנים נותרים שם. על ממשלת ישראל להפעיל כל מנוף אזרחי, הומניטארי וצבאי על מנת לאלץ את החמאס להשיב את הבנים.
 
הרפיסות בה מתנהלת ממשלת ישראל מול החמאס בסוגיה כואבת זו, היא הוכחה נוספת לפגיעה האנושה והמתמשכת בריבונותה של ישראל בידי אויביה ומבקשי רעתה.
 
בסוגיה זו לא נוכל להמתין להקמתה של הממשלה הבאה. כל יום בו לא מגיעה הפרשה לסופה הוא יום אחד יותר מדי. נמשיך לתבוע מממשלת ישראל והעומד בראשה להפעיל את כל המנופים שבידיהם להשבת הבנים.
 
 
נוגסים בנוף והורסים בריאות
 
פורום ישראל ירוקה קיים השבוע כנס (בזום, איך לא) על תופעת המחצבות הפיראטיות הפזורות בעשרות ברחבי יהודה ושומרון.
 
קיראו כאן כתבה על ההשלכות הבריאותיות הקשות של המחצבות הללו שמנוהלות בידי טייקוני הרש"פ ובשל כך אינן זוכות לאכיפה ישראלית מינימאלית. גם כאן היעדר ריבונות גובה מכולנו מחיר לאומי ואישי. המחצבות נוגסות עשרות ומאות מטרים בנופי הארץ ואתרי המורשת. הפגיעות הבריאותיות מכות ביהודים ובערבים כאחד.
 
 
כך נראה גזל המולדת
 
ביום ראשון האחרון צפינו בהרצאתו המאלפת הגדושה בפרטים מקוממים ומכעיסים ביותר, של ראש מועצת הר חברון, ידידנו יוחאי דמרי, על ההשתלטות המתוזמרת והמתוכננת של הרש"פ על אדמות מדינה.
 
יוחאי נותן נקודת מבט כוללת ואסטראטגית הנוגעת לעתיד הארץ כולה לנוכח ההשתלטות הערבית על קרקעות, השתלטות שלה השלכות על עתידה המדיני של ישראל מול המדינות הסובבות אותה. לטעמו של יוחאי הדברים מטרידים ומדאיגים את ראשי מערכת הביטחון, אך הם מתרחשים בעצימת עין, אולי אפילו מכוונת, של גורמים כאלה ואחרים בצמרת הישראלית.
 
בהרצאה מציג יוחאי גם מתווים הכרחיים לשינוי המציאות, לצד תיאור מודד של התפתחות הישובים והמיזמים העסקיים והתיירותיים במועצה שבראשותו.
 
צפו בהרצאה המאלפת. היא אכן מציבה בפנינו מראה מקוממת ומכעיסה, אך עלינו לראות בה דירבון לפעולה ולהפנמת הכורח שבריבונות. בהיעדר ריבונות הארץ נגזלת מאיתנו בכל יום ויום.
 
צפו בהרצאה:
 

 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

19-02-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.