לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

החלת הריבונות - צו השעה

החלת הריבונות היא חובתנו ההיסטורית, הלאומית והמוסרית. מאמרה של חברת הכנסת איילת שקד כפי שפורסם בעיתון 'בשבע'

חשבו שאנחנו הזויים, משיחיים ומנותקים מהמציאות, היום זה כבר קונצנזוס. לפני כמעט עשור, בנט ואני, הצגנו את התוכנית שתחיל בצורה מלאה את הריבונות הישראלית בשטחי C. מאז, התמיכה ברעיון זה התרחבה לחלקים נרחבים בציבור הישראלי, והגיעה גם לבית הלבן. במהלך כהונת הנשיא טראמפ, יצאה ההצהרה החשובה כי הזכות להתיישב בכל חלקי ארץ ישראל היא "מובנת מאליה".
 
מדינת ישראל יכלה בשנה שעברה להחיל את הריבונות בבקעה וביהודה ושומרון. ההצהרה כי הריבונות תוחל באופן מידי בכל שטחי ההתיישבות ביהודה ושומרון ("כבר ביום ראשון!") ניתנה בקול תרועה רמה אך גוועה בקול ענות חלושה. ראש הממשלה בנימין נתניהו פספס את ההזדמנות ההיסטורית שניצבה בפניו, וכעת בימי ממשל ביידן עולה החשש כי יחלפו עוד כמה ימי ראשון עד שחלום הריבונות יוגשם. היה נראה כי נתניהו אכן מעוניין ליישם את התוכנית, אך התגלה שעבורו, חלום זה הוא תמרון פוליטי בלבד אליו הוא לא מחויב.
 
החלת הריבונות היא חובתנו ההיסטורית, הלאומית והמוסרית. ההיסטורית - כי יהודה ושומרון הם ארץ התנ"ך, וההתיישבות בהם היא שלב חיוני בהתפתחות מפעל הציונות; הלאומית - כי נוכחות אזרחית רחבה בבקעת הירדן וביהודה ושומרון היא מטרה אסטרטגית קריטית לביטחוננו הלאומי היום ובעתיד; והמוסרית - כי אסור לנו להמשיך את המצב בו חצי מיליון אזרחי ישראל המתגוררים באזורים אלו מופלים לרעה.
 
במשך שנים האשימו אותם, ולא את המרצחים שניסו לפגוע בהם, שהם המכשול בפני השלום. אך אנשי ההתיישבות הם אנשים מסורים וחלוציים, שרואים בבניין הארץ משימה לאומית. חייהם הם שליחות יוצאת דופן למען ארץ ישראל, והם מלמדים אותנו לקבוע את המציאות בשטח.
 
גם כשהיה נראה שכל הסיכויים נגדם, אסתר המלכה ומרדכי היהודי לא עמדו מנגד בשעה שהמן הטיל גורל על קיומו של העם היהודי. הזמנים השתנו ואיתם האתגרים והמורכבויות, אבל גם כיום עלינו לעשות הכל למען קיומו של העם היהודי בעזרת שמירה ופיתוח של מפעל ההתיישבות.
 
ברגע שדין אלון שבות יהיה זהה לדין תל-אביב וגבעתיים, לא תוקם מדינה פלסטינית בין הים לירדן. החלת הריבונות תגדע את הפנטזיות המסוכנות של הקמת מדינת חמאס רבע שעה מתל-אביב.
 
למרות שהוחלף הממשל האמריקאי שהצהיר כי הריבונות תוחל, אנחנו נמשיך ונפעל בכל הכוח מול כל ממשל להחלת הריבונות. גם אם כעת נראה כי המשימה תהיה יותר מורכבת, נעמוד בתוקף על זכותנו בארץ ישראל. לא נשאיר את בשורת הריבונות על המדף אלא נהפוך אותה למציאות בשטח.
 
החלת הריבונות היא צו השעה. אנחנו, במפלגת ימינה, נקיים אותו.

תגובות
תגובות בפייסבוק
איילת שקד
חברת כנסת, שרת המשפטים בעבר

08-03-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.