לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 48

צילום: מירי צחי (ז"ל)

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 48 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה וחודש טוב

עם פרוס חודש גאולתם של ישראל, חודש ניסן נתפלל יחד ונאחל לעם ישראל כולו לראות בחודש זה צעדים חדשים ונוספים של גאולה, שחרור, חירות וריבונות.
 
מחנה שמונים

שמחנו לראות כיצד עוד ועוד חברי כנסת ומועמדים לכנסת במחנה הימין מציינים ומזכירים את "מספר הקסם", שמונים המנדטים המבטא את רצונו של העם בהנהגה ימנית לאומית. ציון מספר זה שהחל כאן מעל בימה זו של מידעוני תנועת הריבונות החל להישמע בראיונות ומעל בימות הנואמים.
 
נראה שהנתון הבסיסי הזה מחלחל לתודעה, ולאחר שמתברר שהעם בריא בתפיסותיו, חדור אמונה בזהותו הלאומית והיהודית, המשימה מוטלת על מנהיגי המחנה להפנים את ההשלכה הפוליטית המתבקשת מנתון זה ואכן להביא לידי ביטוי את הרוב הדמוקרטי-ציבורי הזה גם אל כנסת ישראל וממשלת ישראל.
 
נשוב ונקרא למנהיגים לזנוח מאחור משקעים אישיים, לא להיות מושפעים ממתחים ועלבונות מהעבר, לגלות את הפן המנהיגותי שבהם ולחבור לממשלה ימנית רחבה ויציבה. לגיטימי לדרוש ולתבוע קווי יסוד תקיפים, לגיטימי גם לחתור לעמידה בראשות הממשלה, אך ביום שלאחר הבחירות יש לבחון את הנתונים מחדש ולפעול בהתאם לאינטרס הישראלי, הקמת ממשלת ימין השומרת על זהותה היהודית של מדינת ישראל.
 
לעת הזו הגעתם למלכות.
 

הריבונות לא מסונדלת

קיראו את דבריו של ציר ישראל בוושינגטון לשעבר, יורם אטינגר, שקובע ומוכיח שממשלת ישראל הבאה לא מנועה מלהחיל ריבונות ביהודה ושומרון, גם לא בעקבות הבטחה שספק אם ניתנה בהסכמי אברהם.

לקריאת הדברים לחצו כאן


לראות מקרוב
 
השבוע אירחנו במצפה על שמו של ארי פולד בשמורת 'עוז וגאו"ן' יחד עם מועצת גוש עציון את שר ההתיישבות צחי הנגבי.
 
בביקור הושם דגש על המאבק המתמשך מול השתלטות ערביי האזור על קרקעות מדינה כחלק מתכניתה המתוזמרת המאורגנת והממומנת של הרשות הפלשתינית לקבוע עובדות בשטח. השר הנגבי הביע את מחויבותו להעצמת ההתיישבות היהודית באזור וביהודה ושומרון בכלל.
 
גם אם נדמה שהשעה הפוליטית, שעת טרום בחירות, אינה מאפשרת את קידומה של תכנית ריבונות סדורה בזירה המדינית, עדיין מחויבת ממשלת ישראל לקדם את ריבונותה המעשית של ישראל בשטח, להיאבק במגמות עוינות ההולכות ומתרחבות ולחזק את ההתיישבות וההיאחזות היהודית בשטח. אין להפקיר את הזירה למערכה חד צדדית.
 
לשם כך אין צורך להמתין להסכמות אמריקאיות ואחרות, לשם כך אין צורך להמתין להקמתה של הממשלה הבאה. חובתה של ממשלת ישראל היא לפעול באופן נחרץ ותקיף ובאופן מיידי. כל יום שחולף ללא צעדי ריבונות ישראלית בשטח הוא בכייה לשנים רבות בעתיד.
 

אסור לחכות. לפעול מיידית
 
ברוח זו נחזק את חברינו מתנועת רגבים שהעלו בוועידת מקור ראשון השבוע את המציאות הקשה בשטח למודעות ציבורית.
 
יפה עשו אנשי התנועה כאשר ידעו לנצל את שעת הכושר הפוליטית של מערכת בחירות על מנת להציב מראה עגומה וכואבת אל מול פניהם של נבחרי הציבור, מעצבי דעת קהל והציבור הרחב בישראל.
 
הנשק הערבי היום הוא דחפורים ומערבלי בטון, קבעו אנשי 'רגבים' והציגו בפני משתתפי הועידה וצופיה מפות, תצלומי אוויר ונתונים קשים המלמדים על המצב בשטח.
 
על מנת לתקן ולחולל מהפך בשטח נדרשת בבהילות ממשלת ימין רחבה בעלת עמוד שדרה אידיאולוגי אחיד הרואה בכרסום הערבי בריבונותינו אתגר שיש לעמוד בפניו ולהכריעו.
 
הצורך מתחדד ומתחזק לנוכח דבריה של יו"ר מפלגת העבודה, חברת הכנסת מירב מיכאלי, ולפיהם יש להפסיק את תקצוב הישובים שמחוץ לגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון. משמעות דבריה החמורים היא מכת מוות ברורה מגמתית ומכוונת לישובים ולמתיישבים.
 
מול עמדות שכאלה יש להתעמת ולפעול בנחרצות כגוש ימני אידיאולוגי פוליטי איתן ולא לשקול חבירה למפלגה שאלו עמדותיה של העומדת בראשה.
 

צו השעה
 
נפנה אתכם מכאן לדבריה הברורים של יו"ר סיעת 'ימינה', חברת הכנסת איילת שקד, בדבר החובה לקידום החלת הריבונות כעת.
 
" ברגע שדין אלון שבות יהיה זהה לדין תל-אביב וגבעתיים, לא תוקם מדינה פלסטינית בין הים לירדן. החלת הריבונות תגדע את הפנטזיות המסוכנות של הקמת מדינת חמאס רבע שעה מתל-אביב", כותבת שקד במאמר שפרסמה בעיתון 'בשבע'. תוכלו לקרוא אותם כאן מתוך אתר 'ריבונות'.

 
לזכרו של ז'ק
 
כנציגות ושליחות תנועת הריבונות הוזמנו השבוע להרצות בפני משתתפי המפגש החודשי בביתה של עורכת הדין נילי נאהורי-קופפר לזכר אביה המנוח ז'ק קופפר ז"ל שהלך לעולמו לפני כחודשיים.
 
במפגש סיפרנו (לקהל דוברי צרפתית) על חזון הריבונות ומשמעויותיו לעתיד מדינת ישראל וביטחונה ולהגשמת החזון הציוני. בנוסף סיפרה יהודית לצופים והמשתתפים על מבצע הכניסה לבית הדסה בחברון, מבצע שהיה לאות ולמופת במורשת ההתיישבות ביהודה ושומרון.
 


 
כארי יתנשא
 
כאן המקום לברך בברכת מזל טוב את משפחתו של ידידנו היקר ארי פולד הי"ד, מגדולי תומכיה ופעילי של תנועת הריבונות שנרצח בצומת גוש עציון תוך מאבק מול מחבל, לרגל ברית המילה של נכדו, ארי עוז, בן לתמר ביזלי, בתו של ארי.
 
ברוח שמו של הרך הנולד וברוח מסירות הנפש של סבו, נתמלא כולנו עוז ותעצומות לאומיות ומתוך כך כלביא יקום עמנו וכארי יתנשא להמשיך ולפסוע במשעול גאולתו. 
מחכים לכם עם פרופ' אלדד בהרצאה מרתקת

ההרצאה הבאה במסגרת הרצאות 'עוז וגאו"ן' היא הרצאתו המרתקת של פרופ' אריה אלדד על ספרו האחרון המספר את הפרק האחרון בקורות תנועת הלח"י.

אל תפספסו
שבת שלום
חודש טוב
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

12-03-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.