לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 56

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 56 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום רב
חברים יקרים
 
הארץ כולה חזית, רקטות וטילים משוגרים לעבר ערי המרכז, הר הבית הפך מוקד התפרעויות ואלימות ערבית, יהודים מותקפים בבתיהם, סמלי שלטון וממשל כתחנות משטרה ודגלי ישראל מוצתים, בתי כנסת עולים באש, פוגרומים ללא מענה, ירי נשק חי ברחובות ישראל, הסתה אלימה במסגדים, שתיקה רועמת של נציגי הציבור הערבים ואזלת יד משטרתית. כל אלה ועוד הם ביטוי סימפטומטי לתופעה אחת מרכזית, היעדר משילות וריבונות.
 
על מנת לקנות עוד תקופה של שקט מדומה ושקרי העדיפה ההנהגה בישראל לעצום עין מהביטויים ההולכים וגוברים של המרי האזרחי בתוכה. צו הפוליטקלי קורקט כבל ואזק את ידיה ופיה של המנהיגות בישראל ואנחנו, העם בישראל, התרגלנו להרכין ראש לכרסומים גוברים והולכים בריבונותה של ישראל.
 
במאמר שפרסמנו השבוע קראנו להנהגה בישראל להגיב לא רק צבאית מול קן הצרעות העזתי, אלא גם ובעיקר במתקפת ריבונות ומשילות. פירטנו במאמר כמה מהצעדים הראשוניים ההכרחיים לתחילת המסע התקיף להשבת וחיזוק ריבונות ישראל בארצו.
 
אך לשם כך נדרשת הפנמה של מנהיגי המחנה במשמעותה של שעת החירום הנוכחית. ממשלה המבקשת להשיב את השקט לרחובות ישראל, להשיב לתוקפיו של העם היהודי מבית ומחוץ, אינה יכולה להישען על תומכי טרור החפצים בכיליונה של ישראל. ממשלה שכזו נחוצה כעת לעתיד עם ישראל, ולשם הקמתה יש לזנוח מאבקים אישיים, להתכנס בחדר אחד ולהחליט על המתכונת בה ניתן יהיה לצאת לדרך חדשה בהנהגת ממשלת ימין איתנה ורחבה. העם רוצה זאת, המנהיגות חייבת לו זאת.
 
לקריאת המאמר המלא, לחצו כאן
 

להשיב בנים לגבולם
 
בימים אלה, כאשר צה"ל מכתר את רצועת עזה והמאבק מול מחבלי החמאס הופך חזיתי וברור על ההנהגה בישראל לא להסתפק בחזרה לשגרת שקט בדרום וברחבי הארץ. עלינו להמשיך ולהפעיל את כוחו האדיר של צה"ל כל עוד לא ישיבו מחבלי חמאס את גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל לידינו.
 
תביעה זו מוצדקת, מוסרית והומאנית מאין כמותה ואליה חייבים לחבור כלל אזרחי ישראל ללא הבדל מגזר או עמדה פוליטית. מאוחדים נתייצב בדרישתנו הפשוטה כל כך יחד עם משפחות גולדין ושאול: השיבו בנים לגבולם!
 
 
הטרומפלדורים של ימינו
 
לעיתים יש מי שנדמה לו שתמה חלוציות מן הארץ. יש מי הסבור שחזון והגשמה היו רק נחלת דורות קודמים וימים אחרים, ימי המחתרות, טרומפלדור והעלאת המעפילים, אך שרשרת ההגשמה הציונית רחוקה מלהסתיים. כל דור ומשימותיו, כל דור ואנשיו חדורי האמונה והשליחות.
 
השבוע פגשנו, כשליחות ונציגות תנועת הריבונות, כמה משפחות מתושבי לוד המתחדשת. חילקנו משחקים לילדי המשפחות ושוחחנו על ההתמודדות היומיומית האמיצה והחלוצית של אימהות, אבות וילדים שבחרו לחולל שינוי מהותי בליבה של מדינת ישראל.
 
פגשנו משפחות צעירות שיכולות היו להתבשם מחיים נוחים בישוב קהילתי כזה או אחר, אבל בחרו אחרת. הן בחרו להקים את ביתן דווקא בלוד, לתמוך ולסייע לאוכלוסייה הוותיקה שמצאה עצמה מול אתגרים קשים, להביא לפריחתה והתחדשותה של העיר. הזוגות הצעירים וילדיהם ידעו את משמעות האתגר במגורים בשכונה מעורבת, הכירו היטב את המחיר שישלמו אך בחרו להיות החלוצים שלפני המחנה ולשאת את תרומתם האישית למען עתיד מדינת ישראל ולמען חיזוקו של עם ישראל.
 
האתגר שאליו נכנסו המשפחות הפך קשה וכמעט בלתי נסבל בימים האחרונים לנוכח התפרעויות הערבים, הפורומים, הירי ברחובות, יידויי האבנים ובקבוקי התבערה, מעשי הלינץ' היומיומיים ובעיקר לנוכח אזלת ידן של רשויות האכיפה, ועם כל זאת פגשנו בשיחה איתם רוח איתנה, זקיפות קומה ובריאות לאומית הנחוצים כל כך לעם ישראל בתקופה הזו.
 
גם חלוצי העבר לא זכו להכרה והוקרה מהעם כולו. גם הם ספגו קיתונות של בוז והאשמות שווא. טענו שהם מעמיקים את הסכסוך, שהם מסתכנים ומסכנים, שאינם נענים לנורמות ולכללים וכו', אך חלפו שנים וכעת הכול יודעים שבזכותם ובזכות התנהלותם אנחנו כאן בארץ ישראל, במדינה עברית, עם צבא יהודי, מנהיגות והישגים שהם מופת ונס לעמים כולם.
 
כך יהיה עם חלוצי לוד, רמלה, יפו ועכו, כך יהיה עם חלוצי יהודה ושומרון. לא רחוקים הימים בהם עם ישראל כולו עוד יכיר להם טובה עמוקה על שנות ההתמדה, העקשנות והדבקות במטרה ששמו לנגד עיניהם. עם ישראל עוד ילמד את שגרת חייהם שתהיה לכולנו מופת. חיזקו ואימצו חלוצי דורנו.
 
 
לראות גיבורי-על
 


במהלך השבוע ביקרנו גם בשדרות על מנת לשאוב מעט מהכוחות האדירים המפעמים בתושבי העיר המופלאה הזו. פגשנו הורים וילדים ושוחחנו על ההתמודדות היומיומית שלהם למען כולנו. בשם כולנו העברנו לילדים משחקים וממתקים שנתרמו על ידי תורמים נפלאים המסייעים ומדרבנים אותנו להמשך הפעילות והרחבתה.
 
לחצו כאן לקראו רשמים מהביקור
 

עליה בעליה
 
בימים קשים שכאלה ביקשנו להפנות זרקור אל נקודת אור חשובה שנחשפה השבוע בועידת מקור ראשון. מסתבר שבשנה האחרונה, שנת הקורונה, חל זינוק במספר בקשות העלייה של יהודים ממדינות המערב לארץ ישראל.
 
נביא בפניכם כמה מהנתונים המעודדים כפי שהוצגו על ידי סמנכ"ל ומנהל היחידה לעלייה וקליטה בסוכנות היהודית, שי פלבר:
 
צרפת: בשנת 2019 נפתחו 2497 תיקי עלייה, בשנת 2020 נפתחו 6503 תיקים. בשנת 2021 נפתחו עד סוף חודש אפריל 1475. בסוכנות היהודית מעריכים כי בחודשים הקרובים נראה עלייה נוספת בביקוש בעקבות פרשת שרה חלימי.
 
בצפון אמריקה קיימים 15,000 תיקי עליה פתוחים (ב-2019 עלו 3000, הערכה ל-2021 היא עליה של 5000). בארגנטינה נרשם גידול של 50 אחוז בפתיחת התיקים, במקסיקו ממנה עלו בשנת 2019 100 עולים, צפויים לעלות ב-2021 300 עולים.
 
לצד הנתונים המעודדים הללו נביע תקווה ואמונה לעלייה המונית של יהודי העולם לארץ ישראל, לא רק בתקופות קשות של קורונה ומעשי רצח של יהודים. הגיעה השעה בה הנהגת ישראל תקרא בגלוי ליהודי העולם לעלות ארצה, ללא שיקולים דיפלומטיים כאלה ואחרים. להזכיר לעולם היהודי כולו כי ארץ ישראל היא ביתו היחיד והבטוח של העם היהודי.
 

יחד עם השליחים הצעירים שלנו
 
האירועים הקשים האחרונים מחזקים את הצורך בקיומו של כנס הנוער המתקרב 'ארצי'. בני הנוער כבר בעיצומן של ההכנות לאירוע שיפיח רוח חדשה בפעילות, יניב יוזמות חדשות, יקרב בין סניפיה השונים של התנועה ובעיקר יעלה מחדש וביתר שאת את הקריאה למשילות וריבונות בארץ ישראל כולה.
 
בכנסים הללו יש לנו את הכבוד לפגוש את מנהיגות העתיד של מדינת ישראל. מי מכם המבקש להשתתף בארגונו ובמימונו של הכנס, שההוצאות הכלכליות הכרוכות בו רבות כידוע, מוזמן ליצור עימנו קשר טלפוני לשם כך.
 
ההשתתפות של כולנו במיזם החשוב מעניקה לנוער תחושה שאכן רואים בו, ובצדק גמור, מובילי מהפכת הריבונות ברחוב הישראלי. מגיעות להם כל התשואות, מגיע להם כל הסיוע הנדרש להמשך הצעידה הלאה במסע להגשמת החזון.

בתודה ובברכה
 
שבת שלום
חג שבועות שמח
בשורות טובות
ותפילה לאיתנות העם, לרפואת הפצועים ולעילוי נשמת ההרוגים
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

14-05-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.