לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 64

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 64 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
כצפוי בעידן של ממשלה מורכבת מול אופוזיציה מורכבת, משולבים במידעון שלפנינו דברי ברכה וחיזוק לצד דברי התראה והתרעה, אולם נפתח בדברי ברכה לנשיא המדינה ה-11, יצחק הרצוג, עם כניסתו לכהונתו.
 
נאחל לנשיא הנכנס כהונה מלכדת ומאחדת את רבדי העם כולו, ימין ושמאל, שומרי מצוות ושאינם שומרי מצוות, עולים וותיקים, מרכז ופריפריה, צעירים ומבוגרים, במשימת הנס שכולנו שותפים לו, נס קיבוץ גלויות, תקומת, ריבונות וגאולת ישראל בארצו.
 
נייחל לכהונה בה יבטא בית הנשיא את רוחו של עם ישראל לגווניו ויהווה אוזן קשבת למצוקותיו, תקוותיו ומאווייו של העם היושב בציון וזה שעודו בתפוצות.
 
 
מנוף הלחצים מתקרב
 
בחודש הבא צפוי ראש הממשלה, נפתלי בנט, לבקר בבית הלבן בהזמנת הנשיא האמריקאי, ג'ו ביידן. על פי הערכת המומחים ביקור זה צפוי להיות יריית הפתיחה למסכת לחצים אמריקאית למו"מ עם הרש"פ בדרך להקמתה של מדינה פלשתינית בליבה של ארץ ישראל.
 
ראש הממשלה צפוי להבהיר לנשיא ארה"ב את המורכבות הפוליטית של ממשלתו ואת משמעות ההחלטה להותיר סוגיות מדייניות בהקפאה, אולם ספק גדול אם הדברים ייפלו על אזניים קשובות. הממשל האמריקאי יפעיל כל ללחץ על מנת לרשום הישגים בזירה המדינית ברוח תפיסת עולמו של ביידן, תפיסת שתי המדינות. כאן עלינו להיכנס לפעולה ציבורית והסברתית נמרצת.
 
אנחנו כתנועה, וכך גם כל אחד ואחת מאיתנו, חייבים לעמוד על המשמר, לזהות את רגעי הפעלת הלחץ האמריקאי ולהתריע מנקודות חולשה של הממשלה ומחתירה של ח"כים ושרים מאחורי גבו של ראש הממשלה. את זאת נוכל לעשות ונעשה במפגשים עם חברי כנסת ושרים ובפניות אליהם, במאמרים, פוסטים ופעילות הסברה ברחוב, בעיתונות ובמדיות החברתיות.
 
זה לא יהיה קל, אך למען ציון לא נחשה ולמען ירושלים לא נשקוט.
 
 
סנונית ראשונה?
 
נציין לברכה את עמידתו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפני הלחץ מכיוון הבית הבן לדחות את הרס בית המחבל רוצחו של יהודה גואטה.
 
נקווה שההחלטה שהתקבלה בשיתוף פעולה של בנט ושר הביטחון, בני גנץ, מהווה סנונית ראשונה המוכיחה יכולת עמידה מול לחצים אמריקאיים עתידיים. נראה שראש הממשלה ושרי ממשלתו יזדקקו לנחישות ותקיפות מול ממשל ביידן ודרישותיו.
 
 
כרסום אמריקאי בריבונות
 
נצטרף כאן לאזהרותיה של חברתנו הסופרת והפוליציסטית קרוליין גליק מכרסום אמריקאי בריבונות ישראל בירושלים.
 
על פי מקורותיה בוושינגטון הממשל נערך להקמת קונסוליה אמריקאית עבור הפלשתינים בירושלים. אמנם הממשל הקודם ושליחו בישראל, השגריר דיויד פרידמן, הכפיפו את כל פעילות הקונסוליה לשגרירות בירושלים, אך על מנת לעקוף את המגבלה בחוק האמריקאי צפוי ממשל ביידן להפוך מבנה אמריקאי הניצב מול שער שכם ומשמש כיום כמרכז תרבות עבור ערביי הרש"פ, לקונסוליה שכזו.
 
תכלית הקמתה של קונסוליה שכזו תהיה חתירה תחת ריבונות ישראל בירושלים והתקדמות של צעד נוסף לקראת הקמת מדינה פלשתינית שבירתה מזרח ירושלים, החזון בו מאמין נשיא ארה"ב ובכירי ממשלו. הקמת קונסוליה שכזו תהווה זלזול אמריקאי בוטה בריבונותה של ישראל על בירתה.
 
גם כאן עלינו לעמוד על המשמר ולהתריע, גם אם יהיה מי בצמרת הישראלית שיבקש ליפות את המהלך, לטשטש את חשיבותו ולהציג את הדברים כמקומיים וחסרי השפעה מדינית. נזכור כי מאחורי המגמות הללו עומדים אילוצים וחששות פוליטיים מקריסת הממשלה המושתתת על שילוב כמעט בלתי אפשרי בין ימין, שמאל קיצוני וערבים.
 
לממשלה ישראלית הנסמכת על חברי כנסת ערבים אנטי ציוניים יש לא רק השלכות עקרוניות של פגיעה במהות הריבונות הישראלית בארץ ישראל, אלא גם השלכות מעשיות פוליטיות ומדיניות, עליהן נתריע ומהן נזהיר.
 
צפו בהרצאתה החשובה של קרוליין גליק באירוע לציון 7 שנים ל'עוז וגאו"ן':

 


צועדים אתכם ובזכותכם
 
בימים אלה עמלה תנועתנו על הפקתה של צעדת ליל תשעה באב, כמידי שנה ב-26 השנים האחרונות. האירועים האחרונים שהפקנו והובלנו הותירה אותנו עם קופה ריקה, אך אנו סמוכות ובטוחות כי בעזרת תרומותיכם, ידידים ותומכים יקרים, נעמוד במשימה זו ונקיים את הצעדה גם השנה.
 
עלינו להודות כי הקושי הכלכלי העביר בנו לא פעם מחשבה שאולי השנה נוותר על המסורת, אך רצף האירועים של השבועות האחרונים, פרעות הערבים בערים המעורבות כאשר שם ירושלים נישא בפי הפורעים, האיומים מהעולם הערבי, איראן, ארדואן, עמאן ואחרים לפגוע בכל דרך בריבונות ישראל בירושלים, כל אלה הובילו אותנו למסקנה כי למרות הקושי נצא יחד אתכם לדרך ונעמוד במשימה החשובה כל כך לעתיד ירושלים ולקשר בין עם ישראל לעיר.
 
הפצנו את קריאתנו לתמיכה ולתרומות בתקשורת וברשתות החברתיות, ואכן התגייסתם לעזרתנו, ותודתנו הרבה על כך, אך עדיין לא הגענו למחצית הסכום הנדרש להפקת אירוע מצומצם, ולכן אנו שבו וקוראות גם כאן לכל מי שירושלים יקרה לו, כל מי שנפשו מחוברת לבירתנו הנצחית וכמה לראות את אחיזתנו וריבונותנו בה גוברות ומתעצמות, להתגייס ולגייס אחרים לתרומות, קטנות כגדולות, למען האירוע החשוב כל כך.
 
חשוב לציין כי משטרת ירושלים אישרה את קיומה של הצעדה במסלולה המוכר והקבוע ללא שינוי, מגבלות והסתייגויות.
 
לתרומה עבור הפקת הצעדה לחצו כאן

לכתבה נרחבת על הצעדה וחשיבותה לחצו כאן
 
 


סיבים של ריבונות
 
נברך את שר התקשורת יועז הנדל על פריסת סיבי האינטרנט המהיר גם ביהודה ושומרון, מהלך שצעד ראשון בו נעשה השבוע בישוב נריה שבבנימין ויתקדם הלאה לשאר הישובים מתוך התפיסה הרואה ביהודה ושומרון חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ובתושבי יהודה ושומרון אזרחים הזכאים למלוא זכויותיהם של כלל אזרחי ישראל.
 
מהלך חשוב זה יחזק את התעסוקה והשירותים המקוונים ביישובי יהודה ושומרון, אך מעבר לפן המעשי יש בו אמירה עקרונית חשובה בדבר ריבונות ישראל ביהודה ושומרון.
 
בטקס שהתקיים בנריה אמר השר הנדל: ״אין שום הבדל בין תושבי נריה לבין תושבי פצאל שבבקעה, גן שמואל, קצרין או רעננה. לא יותר ולא פחות. כי סיבים צריכים להגיע – ויגיעו – לכל מקום בארץ. זוהי תשתית אלמנטרית בימינו, ממש כמו חשמל ומים. זו הריבונות דה פקטו, במעשים. אינטרנט מהיר שמאפשר למתכנתת או למעצב גרפי לעבוד מהבית, רפואה ולימודים מרחוק. טכנולוגיה שמקצרת טווחים, מקרבת את הפריפריה למרכז, ופותחת בפנינו אפשרויות שלא הכרנו. לכן עלינו להבטיח שהסיבים יגיעו לכל מקום, במחיר תחרותי ונגיש".
 
צודק השר הנדל ועל כן נברך אותו על דבריו ועל פועלו, אך עם זאת נמשיך ונדרוש את החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון גם בהיבט החוקי-מדיני-הצהרתי.
 
 
סמינריון 'ירושלים רבתי' יוצא לדרך
 
ביום ראשון יוצא לדרך סמינריון הנוער, אליו נרשמו עשרות בני נוער מכל הארץ ובמהלכו נרחיב ונעסוק בענייניה של ירושלים ומרכזיותה, נשמע על קידום מהלך 'ירושלים רבתי' ועל ההתמודדות הישראלית מול הפועלים לפגוע בריבונותה של העיר.
 
הנוער נחוש, הנוער נחרץ, הנוער מסור, הנוער איתן ובריא ברוחו, ויחד אתכם אנו עושים הכול על מנת לחזק את ידיו ואת תודעתו הלאומית לקראת העתיד בו מנוער זה יפרחו מנהיגי העתיד של ישראל.
הצטרפו אלינו בתשעה באב

להלן פרטי יום העיון המיוחד שנקיים ביום תשעה באב ובו נעסוק בעברה, חורבנה, עתידה ותקומתה של ירושלים.
הצטרפו אלינו. 
בברכת חודש מנחם וטוב
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

09-07-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.