לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 6

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 6 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

 
חברים יקרים
 
ביקורו השבוע של מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, והקמת הממשלה החדשה העלו שוב על סדר היום הפוליטי את 'תכנית המאה' ואולם בפועל נראה ששוב האמריקאים ממסמסים את סעיף הריבונות בתכניתם.

זו השעה להזכיר לעצמנו ולעולם כי לא מהבית הלבן נובעת זכותו של העם היהודי על ארצו, אלא מההבטחה האלוהית הקדומה. אם בוחר הממשל האמריקאי לתמוך בקידום מהלך הריבונות הוא יעשה זאת כדי לזכות ולהצטרף לקידום גלגלי ההיסטוריה בכיוון הנכון, המוסרי והצודק.
הדיווחים המדיניים השונים מזכירים לנו שוב כי מה שמניע את צעדי הממשל האמריקאי הוא אך ורק האינטרס האמריקאי. בביקור ראש הממשלה נתניהו בבית הלבן בינואר הודיעו שבתוך ימים תוחל הריבונות, אך מיד בלם זאת קושנר. לפני שבוע דיווח השגריר דיוויד פרידמן על אפשרות לקידום הריבונות ב-1 ליולי. ביום רביעי השבוע קבע פומפאו שלא הגיע לכאן מארה"ב כדי לקדם את הריבונות, כלומר את הריבונות אפשר לדחות, הנושאים הבוערים הם סין ואיראן.

לארה"ב יש את שיקוליה שלה, וזה בסדר, אך גם ישראל צריכה לפעול על פי השיקולים שלה ולהוכיח ריבונות. בפנינו הזדמנות לרדת ממתווה טראמפ המסוכן ולהתחיל להחיל ריבונות על בקעת הירדן שעליה יש הסכמה לאומית רחבה.

מאכזב לראות כי בין קווי היסוד של ממשלת ישראל החדשה לא נכלל סעיף הריבונות, על אף שסוגיה זו נכללה בקמפיין הבחירות של ראש הממשלה. מאכזב שראש הממשלה לא כלל בממשלתו את ימינה שמחזקת את נושא הריבונות. 'ימינה' יכולה הייתה להיות חיזוק נוסף ומשמעותי לנאמני ארץ ישראל מקרב חברי הליכוד בהובלת המהלכים ליישום חזון הריבונות. זו השעה לפעול למימוש ההזדמנות לקידום המהלך המדיני המוסכם על שני המנהיגים, בנימין נתניהו ובני גנץ, ועל רוב חברי הממשלה - החלת ריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון, ודווקא ללא תלות כלשהי בתכנית המאה האמריקאית, ללא סכנת הנכונות חלילה להקמת מדינה ערבית על 70 אחוזים משטחי יהודה ושומרון.
נמשיך לפעול במרץ יחד אתכם ובכוחכם למען הגשמת החזון. בתחתית מידעון זה נשוב ונקרא לכם להצטרף אל מיזם 'חברים לריבונות' ולהעניק לנו כוח להמשיך יחד אל היעד שאליו כוסף עם ישראל אלפי שנים.
 
ליבנו עם משפחת בן יגאלתנועת הריבונות משתתפת באבלה ובצערה של משפחת בן יגאל על הירצחו של בנה, סמ"ר עמית הי"ד, מידי מחבלים מיידי אבנים. צערה ואבלה של המשפחה הם צערו ואבלו של עם ישראל כולו.

מדי שנה נספרים למעלה מ-4000 אירועי יידוי אבנים ברחבי יהודה ושומרון. התקשורת מתעלמת והמשפטנים כובלים את ידיהם של חיילינו היקרים.

אנו קוראים להגברת האכיפה וההרתעה מול הטרור הערבי לצורותיו השונות. שוב מגלה עם ישראל כי גם אבן רוצחת. על מערכת הביטחון וזרועותיה לקבוע כי דין אבן כדין נשק חם. זו השעה לשנות את נהלי הפתיחה באש ולאפשר לחיילים ולאזרחים להגן על עצמם כפי שהמוסר ושאיפת הביטחון מחייבים.
 
לדגמו המוח (או בעברית, חומה ומגדל אבל הפוך)

הנוסעים בכבישי יהודה ושומרון בימים אלה יכלים לראות כיצד עוד ועוד התחלות בנייה צצות על הגבעות ובצידי הכבישים. באין ריבונות ישראלית ההשתלטות הערבית על השטח מקבלת ממד מעשי מדאיג ומטריד. בעוד על הבנייה היהודית מוטלות הגבלות (והקפאות) ממשיכה הבנייה הערבית לקבוע עובדות בשטח.

בנייה ערבית מגמתית זו מתחזקת בתקופת הקורונה שבה כל תשומת הלב מופנית וממוקדת להתמודדות הבריאותית. קביעת העובדות הערביות הללו משתוללת גם ואולי בעיקר בשטח אותו רואה 'תכנית המאה' של הנשיא האמריקאי כשטחה של מדינת ישראל. מסתבר שהערבים מנתחים את המציאות המדינית ויוצאים לפעולה בשטח, בעוד ישראל משתהה ומתמהמהת ודוחה את הכרעת הריבונות.

קיראו את הכתבה החשובה והמדאיגה שפורסמה באתר 0404
 
 
ריבונות עבורי היא...

והפעם מתארח בפינתנו חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי מהליכוד:

הריבונות עבורי היא הגשמת משאת נפשו של העם היהודי, מימוש חזון נביאי ישראל והשלמת חזון הציונות. מחילים ריבונות על הבית שלנו, על ארץ נחלת אבותינו. "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון... ושבו בנים לגבולם" (ירמיה לא).


 

רגע היסטורי

בימים מדיניים אלה של הצעות להסכמי פשרה חלילה על ליבה של ארץ ישראל וחשש מקידום רעיון הריבונות על 30 אחוזים משטחי יהודה ושומרון תמורת הסכמה להקמת מדינה ערבית על 70 אחוזים מהשטח, נזכיר לממשיכי דרכו של מנחם בגין בתנועת הליכוד ומחוצה לה את דבריו בימיו כמנהיג האצ"ל, כאשר הובאה בפניו הצעה לחלוקת הארץ.

מספרים אביעזר גולן ושלמה נקדימון בספרם הביוגרפי 'בגין': באוקטובר 44' התקיים מפגש בין מפקד האצ"ל, מנחם בגין, לבין נציגו של בן גוריון, משה סנה. השיחה נמשכה עד השעה 3:00 לפנות בוקר ועסקה במאמצים להסכמה בין האצ"ל וההגנה.

"בידי סנה היה מידע סודי שראש ממשלת בריטניה מתכוון לבטל את הספר הלבן מיד עם תום הצלחמה ולהקים מדינה עברית בחלק ניכר של ארץ ישראל המערבית. בגין לא התרשם, אף לא התפעל כאשר ציטט באזניו סנה דברים שאמר צ'רצ'יל לווייצמן "היו בטוחים שעם סיום המלחמה תקבלו את השזיף הגדול ביותר בעודה", דברים שווייצמן פרשם כהבטחה ל"חלוקה טובה". "אנחנו דוחים כל חלוקה", אמר בגין, "טובה או רעה, מולדת אינה ניתנת לחלוקה!".
 
התקשורת גועשת

לקראת ועם הקמתה של הממשלה החדשה גובר השיח התקשורתי סביב קידומו בפועל של חזון הריבונות. קבלו הצצה לכמה דוגמאות מהשיח המדיני-פוליטי הגועש הזה:

לחצו כאן

 
משואה

והפעם לוקח אותנו ההיסטוריון והעיתונאי חגי הוברמן מזרחה, אל בקעת הירדן:

בתחילת השבוע חגגנו את ל"ג בעומר – היום המציין בין היתר את מלחמתו של בר-כוכבא בכובש זר. לפי אחת המסורות בל"ג בעומר חל מפנה לטובת צבאו של בר כוכבא במרד מול הרומאים, והודלקו משואות לבשר את הניצחון.

בז' בכסלו תש"ל, 17 בנובמבר 1969, הוקמה היאחזות נח"ל חדשה בבקעת הירדן, בצד כביש יריחו-בית שאן, לרגלי קרן הסרטבה. תחילה כונתה בשם "פרעה" (פ' וע' בפתח) כשם הערבי של נחל תרצה הסמוך, אבל אלוף פיקוד המרכז רחבעם זאבי (גנדי) התבונן מההיאחזות על קרן הסרטבה המתנשאת מעל, ונזכר במשואות שהיו מדליקים על פסגתה בימי בית שני להודיע על ראשי חודשים, כמסופר במסכת יומא. לזכר אותן משואות קרא גנדי להיאחזות החדשה בשם משואה.

תפיסת ההתיישבות של ממשלת ישראל באותן שנים, בראשותו של יצחק רבין, הייתה התיישבות על פי תכנית אלון. בקעת הירדן נחשבה לאזור התיישבות בעדיפות עליונה, על פי תכנית אלון.

השבת לפני 46 שנה, בכ"ב באייר תשל"ד, 14 במאי 1974, אוזרחה משואה כמושב שיתופי של העובד הציוני, שהשתייך פוליטית לליברלים-העצמאיים. שר התיירות משה קול, שהיה 'יונה' בתפיסתו הפוליטית, אמר בטקס האיזרוח, כי היישובים בבקעה מבססים את גבול הביטחון של מדינת ישראל, ו"אנו מקימים יישובים אלה ומאזרחים אותם מתוך מגמה להשאירם שם לעד. שכן מפת היישובים היא מפת העתיד של המדינה". בזכות מהלך זה פועלת הממשלה כיום להחלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן – כשלב ראשון להשלמת החלת הריבונות בארץ ישראל כולה. 
מפרשה לפרשה

צפו בפינתו של ראש רבני 'דרך אמונה', הרב ברוך אפרתי, על ייחודו של עולם הטבע בארץ ישראל לאורה של פרשת בהר:


 

חברים לריבונות

הגמגום המדיני-פוליטי שבא לידי ביטוי בשילובו של השמאל בממשלה על חשבון חלק משמעותי מהימין, מחיקת סעיף הריבונות מקווי היסוד של הממשלה, הדחייה האמריקאית של צעדי הריבונות הראשונים, כל אלה מחייבים אותנו להתגייס בעוז מחודש לפעילות הסברתית ומעשית לקידום חזון הריבונות.

אנו זקוקים לרוח הגבית שלכם ומשום כך תנועתנו שבה וקוראת לכם להצטרף למיזם 'חברים לריבונות' המצרף לשורות התנועה אלפי תומכים מכל רחבי הארץ ובמקביל מסייע לכלכלה ביהודה ושומרון.

להצטרפות לחצו כאן
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

14-05-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.