לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 43

צילום: מירי צחי (ז"ל)

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 43 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
כעת, לאחר הגשת הרשימות המתמודדות לכנסת הבאה המשימה מוטלת על כתפי כל אחד ואחת מאיתנו, להביא לממשלת ימין איתנה, יציבה המבטאת את רוחו ועמדותיו של הרוב המוחלט בישראל. נוציא מהלקסיקון ומהשיח הפנימי במחנה פנימה הכפשות והאשמות הדדיות.
 
בשם אהבת ארץ ישראל ובשם הדאגה לעתיד מדינת ישראל נפעל לגיבוש קואליציה וממשלה אידיאולוגית חדורת מטרה השמה לנגד עיניה את הערכים שהובילו את הציונות מראשיתה: עלייה, התיישבות, ריבונות, זהות יהודית ומערכת משפט מתוקנת.
 
הממשלה הבאה אינה צפויה לרוח גבית מעודדת מכיוון הבית הלבן, אלא להיפך. לחצים אמריקאיים על ישראל יזכו לגיבוי תמיכה וחיזוק מכיוונה של אירופה ולמחאות מבית מכיוונו של השמאל הישראלי, על אף היקפיו המצטמקים והולכים. מול כל אלה דרושה מנהיגות ערכית בעל חזון ועמוד שדרה וכזו עלינו להביא לעם ישראל ביום הבחירות הקרוב.
 
 
דמוקרטיה מעודדת
 
סקרי דעת הקהל עוסקים אמנם לא מעט בשאלת הגושים, ימין ושמאל, כן ולא ביבי וכיוצא באלה, אך בחינה זו של תוצאות הסקרים מתעתעת ומטעה את כולנו. הנתון החשוב ביותר של כלל סקרי הבחירות הוא היתרון הדרמטי בו מחזיק מחנה הימין בישראל.
 
מספר המנדטים לו זוכות מפלגות הימין עומד על למעלה משמונים מנדטים. מפלגות המגדירות עצמן כמפלגות מרכז זוכות לכעשרים מנדטים. המפלגות הערביות זוכות לכעשרה מנדטים ורק כעשרה מנדטים מוגדרות כמפלגות שמאל מובהקות.
 
נתונים אלה מוכיחים שוב ושוב את בריאותו הנפשית והאידיאולוגית של עם ישראל. כל שנותר למנהיגי מחנה הימין הוא להגשים את מאווייו ורצונו של העם בישראל, להשליך מאחור החרמות ונידויים ולהפנים את שליחותם הציבורית במדינה דמוקרטית: לבטא את רצונו של העם והעם רוצה ימין.
 
 
ההיסטוריה שלנו נבזזת
 
הפגיעה והרמיסה של המורשת היהודית ברחבי יהודה ושומרון נמשכת. זה קורה בכל יום ובכל מקום וללא מענה והתייחסות של הרשויות במדינת ישראל, פועל יוצא של היעדר ריבונות על האזור.
 
דוגמא נוספת, חדה וכואבת, לפעילות המאורגנת של הרש"פ למחיקת ההיסטוריה היהודית אפשר לקבל מהמתרחש בתל ארומה שליד איתמר בשומרון. שם, בתל שהיה מבצר חשמונאי המוזכר גם בתנ"ך, התקבלה החלה של מושל אזור שכם של הרש"פ להקים במקום מסגד לזכר מחבלים "שהידים", לא פחות!
 
התגובה הישראלית לכך היא שמדובר בשטח B שאינו בשליטתנו...
 
קראו על הפרשה בהרחבה כאן
 
 
יום גוש קטיף – לא שוכחים
 


השבוע ציינה מערכת החינוך את יום גוש קטיף, היום שאמור לטלטל את נפשו של העם היהודי בכל שנה ושנה, אך נדמה שבצל העסוק הפוליטי ובשל היעדר לימודים מוסדרים בבתי הספר מקומו החשוב מעט נדחק ונשכח. למרות זאת נוער הריבונות מודע היטב למשמעות האירוע הטראגי של קריעת חלק מארץ ישראל, אירוע שעל מנת למנוע דומים לו בעתיד יש להחיל את ריבונות ישראל על ארץ ישראל כולה.
 
בפניכם דברים קצרים שכתבה מעין כהן, חברת תנועת נוער הריבונות, בעמוד הפייסבוק של הנוער:
 
גוש קטיף. העקירה מהשורש.
ההתנתקות מאדמתנו, מעצמנו ומרוחנו.
כי מה יש בה בארץ הזו?
יש בה זכות. וכאב. ומלחמות. וחלומות וכיסופים ורוח.
הרוח הזו שכל כך השפיעה על המעשים, על הגידולים, על היבול, הילדים, האמונה, הדרך.
 
ולנו יש את החובה.
בזמן הזה לחזור אל הרוח הזו.
כי מה יש בו בנוער הזה?
יש בו כוחות ויש לו ארץ עם הרבה מה לשנות.
ויש לו חזון.
להיות עם חופשי בארצנו. השלמה.
עם שיודע את זכותו ומוכן להילחם עליה.
 
 
בזכות נשים
 
ביום רביעי הקרוב נשתתף בע"ה בפאנל מיוחד שיתקיים בוועידה השנתית 'ישראל 2030' של עיתון בשבע.
 
הפאנל יתקיים תחת הכותרת 'שלום עם ריבונות במבט נשי' ובו נישא, בשם תנועת הריבונות כולה, את נאום הפתיחה.
 
המושב, בהשתתפות נשים מובילות בתחומי המשפט, הפוליטיקה והמדיניות, פרופ’ טליה איינהורן, דר, ענת רוט, אורית סטרוק, עידית סילמן ומיכל שיר, יעלה על נס את תרומתן של נשים לשיח המדיני הנאמן לערכי ארץ ישראל.
 
ואכן תפקידן של הנשים להוביל ראייה אידיאולוגית ארוכת טווח שאינה כפופה לרוחות הזמן המשתנה. הכנס כולו ובו המושב המדובר ישודרו בערוץ 7. התעדכנו, צפו והיו שותפים.

  
עדיין לא ראיתם?
 
למי שעדיין לא צפה במפגש הזום שקיימנו בין נציגי ארבע ממפלגות הימין, אתם מוזמנים לעשות זאת כאן.
 
כמו במפגש זה כך בבימות שונות, אינטרנטיות ומעשיות, בכוונתנו להמשיך בשבועות הקרובים להחזיר למרכז השיח הפוליטי והציבורי את ערכי ארץ ישראל והמחויבות המוחלטת לה, את חזון הריבונות ואת חיזוק ההתיישבות.
 
צפו במפגש שהתקיים מתוך כבוד הדדי וידידות על אף חילוקי הדעות בין המשתתפים. נאחל ונקווה שבאווירה שכזו ומתוך עיסוק בנושאי המהות הללו  תתנהל מערכת הבחירות הקרובה כולה.
 
 
מצלמים ומנציחים
 
בימים האחרונים ציינו מלאת שלושים יום לפטירתה בטרם עת של חברתנו, אשת ארץ ישראל בלב ונפש, הצלמת מירי צחי ז”ל. נזמין אתכם שוב להצטרף למיזם ההנצחה שהקמנו באתר 'ריבונות', לפשפש בנבכי מצלמותיכם, למצוא תמונות מנופי ההתיישבות ורגעיה ההיסטוריים, לצאת לשטח לצלם ולשלוח אלינו צילומים שיעלו בעמוד המיוחד.
 
בקרו בעמוד לזכרה של מירי ז"ל
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

05-02-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הריבונות - קונצנזוס שיתגשם. בכירי 'תקווה חדשה' בעוז וגאו"ן
מערכת ריבונות
01-03-2021
זאב אלקין, צבי האוזר ודני דיין ביקרו בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון. אלקין: הריבונות הופכת לקונצנזוס שיתגשם. האוזר: למה עדיין רק חצי מיליון מתיישבים ביו"ש? דיין: מרגיש ב'תקווה חדשה' את רוח מפלגת התחיה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 46
מערכת ריבונות
25-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 46 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
שר המורשת ב'עוז וגאו"ן': זהו הסיפור של כולנו
מערכת ריבונות
24-02-2021
בביקורו בשמורת 'עוז וגאו"ן' הביע שר המורשת וירושלים תמיכה ברעיון הקמתו של מרכז המספר ומתעד את סיפור ההתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 45
מערכת ריבונות
19-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 45 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
​אין ריבונות, אין אכיפה והמחיר: הרס הנוף והבריאות
מערכת ריבונות
17-02-2021
עשרות מחצבות פיראטיות פזורות ברחבי יהודה ושומרון ללא פיקוח בקרה ואכיפה. כדי להימנע מעימות עם בכירי הרש"פ ישראל ממשיכה לעצום עין. הנוף ואתרי המורשת נהרסים ואיתם הבריאות של מאות אלפים.
ריבונות - כתב עת מדיני
80 מנדטים מצביעים ימין
יהודית קצובר ונדיה מטר
12-02-2021
הסקרים השונים מובילים למסקנה אחת ברורה: כשמונים מנדטים מצביע למפלגות ימין. כדי ליישם את רצונו הדמוקרטי של העם על מנהיגי הימין לפעול בכל דרך להקמת ממשלת ימין משותפת ורחבה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 44
מערכת ריבונות
11-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 44 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'הסכמי אוסלו הובילו אותנו להחלטה בהאג'
מערכת ריבונות
10-02-2021
בפאנל מיוחד שהפגיש נשים מנהיגות לשיח על ריבונות ועתידה המדיני של ישראל קבעה פרופ' איינהורן: אוסלו הביא עלינו את בית הדין בהאג. יש לסגת ממנו כמו מי שמגלה שנקלע לשדה מוקשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
ההיסטוריה היהודית נבזזת ונרמסת
מערכת ריבונות
04-02-2021
הפקרת הריבונות ביהודה ושומרון גוררת רמיסה של אתרים ארכיאולוגיים המלמדים על מורשת ישראל באזור. בתל ארומה עלול מבצר חשמונאי להפוך למסגד לזכר מחבלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
הימין חוזר לדבר ריבונות!
מערכת ריבונות
31-01-2021
צפו בפאנל הריבונות שהובילה תנועת הריבונות בהשתתפות נציגי ארבע ממפלגות הימין. מחזירים את השיח הפוליטי אל המהות והזהות.