לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 60

גלעד פילבר

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
רגע לפני השבעתה, ככל הנראה, של ממשלה חדשה, נראה שבין אם אנחנו אוהבים את הרכבה ובין אם לא, עלינו להתפלל שהכוחות הלאומיים בה יוכלו לפעול ולקרב אותנו אל עומק זהותו היהודית של עם ישראל ואל חיזוק החיבור של העם עם ארצו היחידה.
 
נתפלל גם שיהיה בידיהם של נציגי המחנה הלאומי בממשלה הבאה לבלום מגמות עכורות ומדאיגות המסתמנות כבר כעת לנוכח הצהרותיהם של נציגי השמאל והשמאל הקיצוני בממשלה על כוונותיהם ללחוץ למהלכים מדיניים ברוח נסיגות אוסלו.
 
במידעון זה נבקש להתמקד בפעילותו של הנוער לאחר וועידה מרשימה ביותר שקיימו בני הנוער ביום חמישי בהשתתפות אישי ציבור, אנשי רוח ובעיקר בהשתתפות מנהיגי דור העתיד, הלא הם חברי תנועת נוער הריבונות שהגיעו במאות מכל רחבי הארץ, מעכו ומאילת, מדימונה, מתל אביב, מעפרה ועוד ועוד. נראה שכמעט בכל ישוב וישוב ברחבי הארץ קיימת נציגות משמעותית של נוער הריבונות הפועל לקידום החזון בפעילויות הסברה רבות ומגוונות.
 
אורחי הכבוד של הוועידה היו יהונתן פולארד ורעייתו אסתר שהתקבלו בשירה ובריקודים, התכבדו לטעת עץ בשמורת 'עוז וגאו"ן ונשאו דברים מחממי לב וחדורי אמונה וביטחון בצדקת דרכו של עם ישראל בארץ ישראל. בני הזוג פולארד התרשמו מאוד מבני הנוער הנלהבים שהיו נרגשים מהמפגש עם פולארד וסיפורו האישי-לאומי.
 
 
ירושלים על ראש שמחתנו
 
במידעון זה נפנה אתכם לדיווחים הנרחבים באתר ריבונות אודות דבריהם של המשתתפים בוועידה שכללה את השקת מיזם 'ירושלים רבתי' בו תנועתנו קוראת למנהיגי ישראל להרחיב את גבולה המוניציפאלי של ירושלים ולכלול בה את מבשרת במערב, מעלה אדומים במזרח, גוש עציון בדרום וחלק מיישובי בנימין בצפון. הרחבת גבולה של ירושלים יחייב את החלת חוק יסוד ירושלים על השטח הנרחב, ובכך תימנע האפשרות למו"מ מדיני למסירת אזורים אלה לידיים זרות. בכך גם יתעצם הרוב היהודי בבירה והיא תהפוך למטרופולין כמקובל בבירות רבות בעולם.
 
 
לא יכתיבו לנו
 
יהונתן פולארד קרא בנאומו לתבוע מהממשלה החדשה את השבת ארבעת הישובים שנעקרו בצפון השומרון לידי ישראל, לאשר את הישוב אביתר ולהפנים כי איש ממנהיגי העולם לא יכתיב לישראל היכן לבנות, היכן לגור והיכן לצעוד. "ימי הגטו הסתיימו", אמר. לחצו כאן על מנת לקרוא את דבריו
 


 
להשתלט על הגשרים
 
רב העיר צפת ותנועת הריבונות, הרב שמואל אליהו, קרא לנוער לכבוש את הגשרים בכל רחבי הארץ, לתלות שלטי ריבונות ואהבת הארץ ולהוכיח את רוחו האמתית של העם. ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב אהרון פרידמן, הזכיר את המקור האמתי לריבונות ישראל בארצו. לחצו כאן לקריאת דבריהם של הרבנים
 
 
אין ריבונות בירושלים
 
סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, הטיל את האחריות על היעדר אכיפה ריבונית בירושלים על כתפי ראש הממשלה שמונע כניסת יהודים ל-8 שכונות ערביות בבירה ומונע בניה בעטרות ובגבעת המטוס. לחצו כאן וקראו את דבריו בפאנל משותף עם ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן.
 

הכול מתחיל באמונה בצדקתנו
 
פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי, קשר בין פרעות השבועות האחרונים למגמה הערבית הנמשכת עוד קודם להקמת המדינה. לדבריו מהפרהוד ועד הפרעות האחרונות והירי מעזה המגמה אחת: נישול וגירוש היהודים. "זה לא כיבוש ולא הזנחה", קבע. "המנהיגים לא שומעים מה הלך הרוח הערבי. כשהם רואים את חולשת תחושת הצדק שלנו הם מתחזקים". לחצו כאן וקראו את דבריו בהרחבה
 
 
לבנות כי אנו חיים כאן
 
יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, סיפרה על הלילה בו הודיעה כי בכוונתה לקבור את בעלה בחוות גלעד, ובכך קיוותה להפוך את הישוב לישוב קבע חוקי. בדבריה קראה להקמת ישובים משום שאנו חיים בארץ ולא רק כזכר לנופלים על תקומתה. לחצו כאן כדי לקרוא את דבריה
 
 
תמונות מרוממות
 
מראה מאות בני הנוער המתכנסים כדי להתחזק באהבה לארץ ישראל וכדי להצטייד בידע נוסף המחבר אותם לעתידה של הארץ היה מראה מרנין, מלבב ומחזק ביותר. לחצו כאן וצפו בתמונות מהוועידה המרשימה
 
 
מתגייסים לסיירת
 
בהזדמנות זו נספר לכם על סיירת 'מדור לדור' הקוראת לכם, הדור המעט מבוגר יותר להצטרף לפעילות נוער הריבונות, לתרום מהידע ומהניסיון שצברתם עם השנים ולהתרענן ברוחם הנמרצת הנחושה והאיתנה של בני ובנות הנוער. לחצו כאן, קיראו על הסיירת שהקמנו ממש עבורכם והצטרפו.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

11-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 66
מערכת ריבונות
22-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 66 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
נאומי עצרת צעדת ליל תשעה באב - וידאו
מערכת ריבונות
19-07-2021
צפו בנאומיהם של אישי הציבור בעצרת הסיום של צעדת ליל תשעה באב תשפ"א, בפני המוני צועדים שהגיעו מכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת סובב החומות - ליל תשעה באב תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
18-07-2021
צפו בהמונים שהתקבצו מכל רחבי הארץ לצעדת ליל תשעה באב סביב חומות ירושלים בקריאה: 'עתידה ירושלים להיעשות מטרופולין'
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב: להפוך את ירושלים למטרופולין
מערכת ריבונות
19-07-2021
בפעם ה-27 צעדו מאות מכל רחבי הארץ סביב חומות ירושלים בליל תשעה באב וקראו לחיזוק ריבונות ישראל בירושלים והרחבתה למטרופולין.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 65
מערכת ריבונות
16-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 65 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכה זהירה לח"כים זוהר וברקת
מערכת ריבונות
14-07-2021
תנועת הריבונות מברכת בזהירות על מהלכי החקיקה שמקדמים חברי הכנסת זוהר וברקת להחלת ריבונות ונגד הקמת קונסוליות זרות לרש"פ בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון 'ירושלים רבתי' לנוער בתמונות
מערכת ריבונות
13-07-2021
צפו בעשרות בני הנוער שהגיעו מכל רחבי הארץ להשתתף בסמינריון 'ירושלים רבתי' של תנועת נוער הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
דור המנהיגות הבא מביט למציאות בעיניים
מערכת ריבונות
13-07-2021
עשרות חברי נוער הריבונות קיימו סמינריון בן יומיים ובו נחשפו להיעדר המשילות בירושלים, ביו"ש ובנגב. מהמפגשים עם אישי הציבור יצאו עם תובנות, לקחים משימות להמשך.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 64
מערכת ריבונות
09-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 64 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'השנה חשובה הצעדה יותר מבעבר'
מערכת ריבונות
07-07-2021
גם השנה תתקיים צעדת ליל תשעה באב. "קיום הצעדה חשוב השנה יותר מבעבר לנוכח המבקשים, מבית ומחוץ, לקעקע את ריבונותנו בירושלים".