לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 60

גלעד פילבר

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
רגע לפני השבעתה, ככל הנראה, של ממשלה חדשה, נראה שבין אם אנחנו אוהבים את הרכבה ובין אם לא, עלינו להתפלל שהכוחות הלאומיים בה יוכלו לפעול ולקרב אותנו אל עומק זהותו היהודית של עם ישראל ואל חיזוק החיבור של העם עם ארצו היחידה.
 
נתפלל גם שיהיה בידיהם של נציגי המחנה הלאומי בממשלה הבאה לבלום מגמות עכורות ומדאיגות המסתמנות כבר כעת לנוכח הצהרותיהם של נציגי השמאל והשמאל הקיצוני בממשלה על כוונותיהם ללחוץ למהלכים מדיניים ברוח נסיגות אוסלו.
 
במידעון זה נבקש להתמקד בפעילותו של הנוער לאחר וועידה מרשימה ביותר שקיימו בני הנוער ביום חמישי בהשתתפות אישי ציבור, אנשי רוח ובעיקר בהשתתפות מנהיגי דור העתיד, הלא הם חברי תנועת נוער הריבונות שהגיעו במאות מכל רחבי הארץ, מעכו ומאילת, מדימונה, מתל אביב, מעפרה ועוד ועוד. נראה שכמעט בכל ישוב וישוב ברחבי הארץ קיימת נציגות משמעותית של נוער הריבונות הפועל לקידום החזון בפעילויות הסברה רבות ומגוונות.
 
אורחי הכבוד של הוועידה היו יהונתן פולארד ורעייתו אסתר שהתקבלו בשירה ובריקודים, התכבדו לטעת עץ בשמורת 'עוז וגאו"ן ונשאו דברים מחממי לב וחדורי אמונה וביטחון בצדקת דרכו של עם ישראל בארץ ישראל. בני הזוג פולארד התרשמו מאוד מבני הנוער הנלהבים שהיו נרגשים מהמפגש עם פולארד וסיפורו האישי-לאומי.
 
 
ירושלים על ראש שמחתנו
 
במידעון זה נפנה אתכם לדיווחים הנרחבים באתר ריבונות אודות דבריהם של המשתתפים בוועידה שכללה את השקת מיזם 'ירושלים רבתי' בו תנועתנו קוראת למנהיגי ישראל להרחיב את גבולה המוניציפאלי של ירושלים ולכלול בה את מבשרת במערב, מעלה אדומים במזרח, גוש עציון בדרום וחלק מיישובי בנימין בצפון. הרחבת גבולה של ירושלים יחייב את החלת חוק יסוד ירושלים על השטח הנרחב, ובכך תימנע האפשרות למו"מ מדיני למסירת אזורים אלה לידיים זרות. בכך גם יתעצם הרוב היהודי בבירה והיא תהפוך למטרופולין כמקובל בבירות רבות בעולם.
 
 
לא יכתיבו לנו
 
יהונתן פולארד קרא בנאומו לתבוע מהממשלה החדשה את השבת ארבעת הישובים שנעקרו בצפון השומרון לידי ישראל, לאשר את הישוב אביתר ולהפנים כי איש ממנהיגי העולם לא יכתיב לישראל היכן לבנות, היכן לגור והיכן לצעוד. "ימי הגטו הסתיימו", אמר. לחצו כאן על מנת לקרוא את דבריו
 


 
להשתלט על הגשרים
 
רב העיר צפת ותנועת הריבונות, הרב שמואל אליהו, קרא לנוער לכבוש את הגשרים בכל רחבי הארץ, לתלות שלטי ריבונות ואהבת הארץ ולהוכיח את רוחו האמתית של העם. ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב אהרון פרידמן, הזכיר את המקור האמתי לריבונות ישראל בארצו. לחצו כאן לקריאת דבריהם של הרבנים
 
 
אין ריבונות בירושלים
 
סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, הטיל את האחריות על היעדר אכיפה ריבונית בירושלים על כתפי ראש הממשלה שמונע כניסת יהודים ל-8 שכונות ערביות בבירה ומונע בניה בעטרות ובגבעת המטוס. לחצו כאן וקראו את דבריו בפאנל משותף עם ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן.
 

הכול מתחיל באמונה בצדקתנו
 
פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי, קשר בין פרעות השבועות האחרונים למגמה הערבית הנמשכת עוד קודם להקמת המדינה. לדבריו מהפרהוד ועד הפרעות האחרונות והירי מעזה המגמה אחת: נישול וגירוש היהודים. "זה לא כיבוש ולא הזנחה", קבע. "המנהיגים לא שומעים מה הלך הרוח הערבי. כשהם רואים את חולשת תחושת הצדק שלנו הם מתחזקים". לחצו כאן וקראו את דבריו בהרחבה
 
 
לבנות כי אנו חיים כאן
 
יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, סיפרה על הלילה בו הודיעה כי בכוונתה לקבור את בעלה בחוות גלעד, ובכך קיוותה להפוך את הישוב לישוב קבע חוקי. בדבריה קראה להקמת ישובים משום שאנו חיים בארץ ולא רק כזכר לנופלים על תקומתה. לחצו כאן כדי לקרוא את דבריה
 
 
תמונות מרוממות
 
מראה מאות בני הנוער המתכנסים כדי להתחזק באהבה לארץ ישראל וכדי להצטייד בידע נוסף המחבר אותם לעתידה של הארץ היה מראה מרנין, מלבב ומחזק ביותר. לחצו כאן וצפו בתמונות מהוועידה המרשימה
 
 
מתגייסים לסיירת
 
בהזדמנות זו נספר לכם על סיירת 'מדור לדור' הקוראת לכם, הדור המעט מבוגר יותר להצטרף לפעילות נוער הריבונות, לתרום מהידע ומהניסיון שצברתם עם השנים ולהתרענן ברוחם הנמרצת הנחושה והאיתנה של בני ובנות הנוער. לחצו כאן, קיראו על הסיירת שהקמנו ממש עבורכם והצטרפו.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

11-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.