לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 63

קרוליין גליק באירוע 7 לעוז וגאו"ן

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 63 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה

אנו בעידן מבלבל.
 
מורכבותה של הממשלה טומנת לא מעט סיכונים להתיישבות, לזהות היהודית של מדינת ישראל ולעתיד ארץ ישראל. עם זאת יש לברך על כל צעד לאומי, ריבוני וארצישראלי וכשם שבירכנו על קביעתו הנחרצת של השר לביטחון פנים שצעדת הדגלים תצעד בלב ירושלים ולא אויבינו יקבעו דבר בירושלים, כך נברך, גם אם בזהירות, על ההסכמה הצפויה להוביל בסופו של יום להסדרתו של אביתר.
 
במשך למעלה מיובל שנים ידעה ההתיישבות ביהודה ושומרון הסכמים והסכמות שהובילו בסופו של יום ובסופה של דרך להקמתם של ישובים רבים ופורחים שכיום מונים אלפי מתיישבים, אך בכל אלה המבחן האמתי היה מבחן התוצאה. כאשר במבחן הזה אכן הוקם ישוב הרי שהמהלך כולו ראוי לברכה.
 
באשר לאביתר עלינו לבחון היטב את צעדי הממשלה ולוודא שאכן מדובר במהלכים שיניבו ישוב חדש על מפת הארץ. בהכירנו את המתיישבים והארגונים שפעלו למען ההסכם והחתומים עליו, נראה שניתן לסמוך על המשך צעדיהם שיבטיחו את הקמת הישוב.
 
עד כה עלינו לשבח ולהעריך את מסירותם של מתיישבי אביתר להקמת הישוב ולהעצמת היאחזותנו באדמת ארץ ישראל. מעשיכם, מתיישבים יקרים ומופלאים, הם מופת ונס לכולנו ולדורות הבאים.
 
 
ככל שמדאיג יותר כך חשוב יותר לדעת
 
במלאת 7 שנים להקמת שמורת 'עוז וגאו"ן' התכנסנו למפגש שנתי מרגש ובמהלכו שמענו את הרצאתה החשובה והמדאיגה של הסופרת והפובליציסטית קרוליין גליק.
 
אנו מביאים בפניכם את ההרצאה בה גליק מבהירה מה באמת יחסו של הממשל האמריקאי החדש לישראל בפרט ולמזרח התיכון בכלל. האם אכן ביידן הוא ידיד ישראל? או שמא מדובר באדם חביב ברמה האישית, אך ידיד שלטון האייטולות באיראן? מה עמדותיהם של בכירי הממשל החדש כלפי ישראל והאם יש בהם תומכי חמאס? איך פועל ממשל ביידן למחיקת כל הישג פרו-ישראלי שהושג בתקופת טראמפ? מדוע התקופה הקרובה צפויה להיות בשורה גדולה עבור איראן? למה ואיך שנאת ישראל הופכת לחלק בלתי נפרד מהתפיסה במפלגה הדמוקרטית השלטת בארה"ב? עד כמה הרוח הזו מהווה רוח גבית לעולם המערבי כולו? איך התמודד נתניהו עם רוחות מסוג זה בתקופת אובמה? האם יהיה בכוח הממשלה הנוכחית על מרכיביה השמאלניים לבלום רוחות רעות שכאלה? האם מחנה הימין יכול לנהל מאבק כשהוא מפולג ומפוצל כל כך? איך ומדוע הגיע מחנה הימין למציאות זו בה הוא צמוד אל הקיר מול כל אלה? איזה חשבון נפש צריכים כולנו לעשות?
 
על כל אלה ועוד תשמעו בשיחה המרתקת והמדאיגה של קרוליין גליק. ניסיון העבר המדיני של ישראל מלמד כי תחזיותיה הקודרות של קרוליין התגשמו וחשיבות ההיכרות עם הפרטים והנתונים מתעצמת ביותר.
 
 
 
 
באירוע נשאו דברים גם רחלי פרנקל ואורי יפרח, צפו בדבריהם:
 
 
לעמוד סרטוני הוידאו שלנו לחצו כאן

תנחומים
 
תנועתנו, יחד עם מתיישבי גוש עציון וכלל אזרחי ישראל, משגרת תנחומים למשפחתו של אלוף-משנה שרון אסמן ז"ל, מפקד חטיבת הנח''ל ובעבר מפקד חטיבת עציון ומפקד חטיבת בנימין, שהלך לעולמו בטרם עת.


 
אל"מ אסמן, קצין ערכי, צנוע, מסור ובעל אמונה עמוקה בצדקת דרכו של עם ישראל בארצו, ראה נכוחה את תפקידו הצבאי כהגנה על הארץ, ההתיישבות וחיי המתיישבים.
 
"בגבורה, ביוזמה ובענווה ננצח כל אויב. זו הדרך לאורה נמשיך לצעוד במסע להגנת המדינה" (מתוך נאומו האחרון של אל"מ אסמן ז"ל)
 
 
הנוער נערך לקיץ
 
יחד עם נוער הריבונות אנו כבר נערכים לסמינריון הקיץ אותו נקיים לאורך יומיים ובו נתמקד בחזון 'ירושלים רבתי' אותו אנו מקדמים בשבועות האחרונים. מאנשי ציבור ומעשה נשמע על המציאות הריבונית המטרידה בירושלים, על החזון הדרוש לחיזוק מעמדה של ירושלים כליבה של האומה וליבה של המדינה.
 
נעסוק גם בהיסטוריה ובעתיד של ההתיישבות ברחבי יהודה ושומרון. נכיר מקרוב את הכרסום הערבי באחיזתנו בשטחים הפתוחים ביהודה ושומרון ודרכי ההתמודדות עם התופעה הכואבת הזו, ועוד ועוד.
 
הפיצו את פרטי הסמינריון בקרב בני הנוער. ההרשמה החלה ומספר המשתתפים מוגבל.
 
לומדים יחד על חורבן ותקומה
 
ביום תשעה באב נקיים ב'עוז וגאו"ן' יום עיון מיוחד המתמקד בעברה ובעתידה של ירושלים. יום העיון יהיה פתוח לקהל הרחב. כולכם מוזמנים.
 
הרב יצחק לוי יעסוק במהות החורבן ובדרכים לקירוב בניינה של ירושלים. ההוגה יהודה עציון יציג את תכנית החזון של ירושלים הבנויה בתקופת המקדש. מאור צמח, יו"ר 'לך ירושלים', יספר על יחסי הכוחות הבינלאומיים בירושלים.
 
יום היון יחל בשעה 10:00 ויסתיים בע"ה עד השעה 13:00. הצטרפו אלינו. בתקופה בה רבו המערערים על ריבונותינו בבירתנו הנצחית מפגש כזה, דווקא ביום החורבן, חשוב ביותר. על כל אחד מאיתנו להכיר את נתוני העבר, ההווה והעתיד של ירושלים.
 
 
ממשיכים לצעוד
 
יחד אתכם אנו נערכים לצעדת ליל תשעה באב סביב חומות ירושלים כמדי שנה ב-26 השנים האחרונות. התחלנו בארגון הצעדה בזכות התגייסותם של תורמים יצאנו לדרך על אף שהסכום שנאסף עדיין רחוק מזה הנדרש.
 
בשבוע הקרוב נפרסם קישור למעוניינים להצטרף, לתרום ולסייע להפקתו של האירוע החשוב כל כך דווקא בשנה זו. נשמח להתגייסותכם. המשימה חשובה מכדי שנבטל אותה בשל קושי כלכלי.
 
את הצעדה נקיים השנה בע"ה בצל האירועים הקשים האחרונים, בהם מבית ומחוץ יש המערערים על הקשר הנצחי בין עם ישראל לבירתו. ברוח זו פנינו לחברי הכנסת בהזמנה להצטרף אל הצעדה. אנו מקווים לתשובותיהם החיוביות שיבטאו את הצבתה של ירושלים מעל לכל מחלוקת בין ימין ושמאל, אופוזיציה וקואליציה.
 
הצעדה תתקיים במוצ"ש, ליל תשעה באב 17/7 . קריאת מגילת איכה ב21:30 בגן העצמאות ברחוב אגרון ומיד לאחר מכן ב-22:15 יציאת הצעדה.
 
המעוניינים להצטרף לתורמים לקיומה של הצעדה מוזמנים ליצור עימנו קשר כבר כעת. https://www.jgive.com/new/en/ils/external/charity-organizations/2759
 

האירופים הופתעו

גם אנחנו, כמו רבים בעולם, לא יודעים מי האלמוני תומך תנועת הריבונות וחזון הריבונות שבחר את אחת הבימות הגדולות בעולם, משחקי היורו, כדי להניף את דגל הריבונות, אך אין ספק, המסר הועבר ובענק. הסקרנות התקשורתית סביב הדגל יצרה אימפקט אדיר ויישר כוחו של המנופף האלמוני.

אירוע זה הוא עדות נוספת לכוחם של שגרירי השטח של תנועתנו. כך מחדירים מסרים. כך מתחוללת מהפכה.בהוקרה רבה
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

04-07-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.