נוער הריבונות חותם: ריבונות על הבקעה

למעלה מאלף בני נוער קוראים לממשלה ולראש הממשלה ליישם את הבטחת הריבונות בבקעת הירדן הזוכה להסכמה לאומית רחבה.

מערכת ריבונות
17-01-2023

במבצע בזק של חברי תנועת נוער הריבונות נאספו למעלה מאלף חתימות של בני נוער וצעירים הקוראים לממשלת ישראל להחיל את ריבונות ישראל על בקעת הירדן. בימים הקרובים, עם השלמתו של מיזם ההחתמה, תוגש העצומה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשרי הממשלה.

מבצע ההחתמה, בהובלתה של הוד פישרמן, יו"ר נוער הריבונות, יצא לדרך לפני ימים אחדים וכבר זוכה לתהודה רבה בעידודם ובדחיפתם של רכזי השטח של נוער הריבונות. בני הנוער קוראים לממשלת ישראל החדשה ליישם את ההבטחות שנשא בעבר לא פעם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדבר מחויבותו להחלת ריבונות בבקעת הירדן. הבטחות אלה, מזכירים בתנועה, זוכות לגיבוי נרחב לא רק מכל חברי הקואליציה, אלא גם מחברים באופוזיציה הנאמנים לחזון הציוני.

בתנועת הריבונות מציינים כי צעד זה של החלת ריבונות בבקעה מהווה מהלך שובר שוויון דרמטי בהיבט המדיני והביטחוני של מדינת ישראל. "החלת ריבונות בבקעה אינה סוף פסוק, אך היא צעד ראשוני הכרחי הזוכה להסכמה לאומית רחבה, גם בשמאל הציוני ובתנועת ההתיישבות העובדת והוותיקה. יישובי הבקעה הוקמו על ידי ממשלות המערך-עבודה לדורותיהם וחזון ההתיישבות באזור זה היה מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמם של מנהיגי המפלגה. נציגיה היום, ובוודאי חברי כנסת המזוהים עם עמדות מרכזיות יותר, לא יוכלו להתכחש לאמת ההיסטורית הפוליטית והציונית הזו".

עוד מציינים בתנועת הריבונות כי מהלך הריבונות בבקעה יציב גבול מזרחי ברור למדינת ישראל מבלי לערער את יציבותו הדמוגרפית של הרוב היהודי בישראל.

בעצומת בני הנוער נכתב: "לכבוד ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו. "העם היהודי אינו כובש בארצו ולא כובש בבירתו הנצחית ירושלים. שום החלטה של האו"ם לא תעוות אמת היסטורית זו". זו הייתה תגובתך לבקשת האו"ם מבית הדין בהאג לחוות דעת על "הכיבוש" הישראלי ביהודה ושומרון .

על רקע קביעתך הצודקת והנחושה, אנו החתומים מטה, קוראים לך ולחברי ממשלתך החדשה להגיב בהקדם בצעד המדיני המתבקש של החלת הריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון הזוכה להסכמה לאומית רחבה! בכך תיתן מענה לסילוף של האו"ם ותביא לידי מימוש את האמת ההיסטורית שזו הארץ שלנו. הגיע זמן ריבונות!

מיזם ההחתמה זכה לברכתו ועידודו של אל"מ במיל', משה פלד, ממשחררי ירושלים, שהשתתף בסיור מיוחד שקיימה תנועת הריבונות בימים האחרונים באזור חאן אל אחמר להיכרות מקרוב עם הכרסום הערבי בריבונות ובמשילות באזור בו השתלטו הערבים באופן בלתי חוקי על קרקעות רבות והקימו עוד ועוד חאן אל אחמרים נוספים ללא מענה ותגובה ישראלית נחרצת.

במהלך הסיור פרסם אל"מ במיל' פלד סרטון ובו הוא פונה לנוער בדברי עידוד למבצע ההחתמה וההסברה סביב חובת הריבונות בבקעת הירדן. פלד קובע כי פרשת חאן אל אחמר היא "אחת החרפות הגדולות שנמצאות היום במדינת ישראל. בג"ץ קבע כבר חמש פעמים להזיז את חאן אל אחמר מהמקום, אבל כלום. המשילות שלנו שואפת לאפס. כאן אני פונה אליכם בני הנוער, המאבק על חאן אל אחמר הוא מאבק ציבורי תקשורתי נחוש ורצוף, שמתחיל בחאן אל אחמר ויורד לבקעה. חייבים לעבוד על נושא הריבונות בבקעה". לדבריו "אם מדינת ישראל מחילה ריבונות בבקעה זה עדיין לא הסוף, אבל הכול כבר הרבה יותר טוב. גב ההר יהיה בשלב השני, אבל הבקעה תחילה לקביעת הגבול המזרחי של מדינת ישראל".

בתנועת נוער הריבונות מציינים כי מבצע ההחתמה יימשך גם בימים הקרובים וקוראים לבני נוער נוספים לצרף את חתימתם ותמיכתם.


תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הצלחה מרשימה לוועידת 'ניצחון = ריבונות'
מערכת ריבונות
05-07-2024
תחת הכותרת 'ניצחון = ריבונות' התקיימה בגוש עציון ועידת נוער הריבונות ה-6. דור המנהיגות הבא עסק במשמעות הניצחון, ריבונות ורוח העם.
ריבונות - כתב עת מדיני
הזורעים בדמעה ברינה יקצורו. גם באדוריים
מערכת ריבונות
30-06-2024
בתנועת הריבונות מברכים את מאות הפעילים שלאורך תקופה ארוכה הקדישו מזמנם לקביעת עובדות בשטח אדוריים שבגוש עציון, ובימים אלה מתבשרים על הסדרת המקום לישוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
ניצחון = ריבונות
מערכת ריבונות
27-06-2024
נערכים לכנס הקיץ של נוער ריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
ריבונות. מהצהרות למעשים ולחקיקה
יהודית קצובר ונדיה מטר
27-06-2024
במהלכי החלת הריבונות, באופן מעשי ובאופן חוקתי, יש לא רק צדק היסטורי והגשמת חזון, אלא גם מענה נכון ויעיל לטרור.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות לסמוטריץ': מחזקים את ידיך בדרך העולה לריבונות
מערכת ריבונות
24-06-2024
תנועת הריבונות מקבלת בברכה את דבריו של השר בצלאל סמוטריץ בדבר קידום החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
ראשי תנועת הריבונות מול השאלות הקשות
מערכת ריבונות
12-06-2024
צפו בראיון שהעניקו יהודית קצובר ונדיה מטר לערוץ TOV. דינה דיין לא מוותרת על השאלות הקשות של חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכינות וקבוצות מכל הארץ מדברות ריבונות
מערכת ריבונות
04-06-2024
חזון הריבונות מעורר עניין בקרב קבוצות מכל רחבי הארץ ומכל גוון ותפיסת עולם. קבלו הצצה לכמה מהמפגשים האחרונים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהמחתרת לריבונות ישראל. סיור ליום ירושלים
מערכת ריבונות
04-06-2024
פעילים מתנועת הריבונות קיימו סיור מיוחד ליום ירושלים, פגשו ושמעו את סיפורו של עזרא יכין, סיפורה של המחתרת וסיפור ההיאחזות היהודית בצפון הבירה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.