נוער הריבונות חותם: ריבונות על הבקעה

למעלה מאלף בני נוער קוראים לממשלה ולראש הממשלה ליישם את הבטחת הריבונות בבקעת הירדן הזוכה להסכמה לאומית רחבה.

מערכת ריבונות
17-01-2023

במבצע בזק של חברי תנועת נוער הריבונות נאספו למעלה מאלף חתימות של בני נוער וצעירים הקוראים לממשלת ישראל להחיל את ריבונות ישראל על בקעת הירדן. בימים הקרובים, עם השלמתו של מיזם ההחתמה, תוגש העצומה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשרי הממשלה.

מבצע ההחתמה, בהובלתה של הוד פישרמן, יו"ר נוער הריבונות, יצא לדרך לפני ימים אחדים וכבר זוכה לתהודה רבה בעידודם ובדחיפתם של רכזי השטח של נוער הריבונות. בני הנוער קוראים לממשלת ישראל החדשה ליישם את ההבטחות שנשא בעבר לא פעם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדבר מחויבותו להחלת ריבונות בבקעת הירדן. הבטחות אלה, מזכירים בתנועה, זוכות לגיבוי נרחב לא רק מכל חברי הקואליציה, אלא גם מחברים באופוזיציה הנאמנים לחזון הציוני.

בתנועת הריבונות מציינים כי צעד זה של החלת ריבונות בבקעה מהווה מהלך שובר שוויון דרמטי בהיבט המדיני והביטחוני של מדינת ישראל. "החלת ריבונות בבקעה אינה סוף פסוק, אך היא צעד ראשוני הכרחי הזוכה להסכמה לאומית רחבה, גם בשמאל הציוני ובתנועת ההתיישבות העובדת והוותיקה. יישובי הבקעה הוקמו על ידי ממשלות המערך-עבודה לדורותיהם וחזון ההתיישבות באזור זה היה מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמם של מנהיגי המפלגה. נציגיה היום, ובוודאי חברי כנסת המזוהים עם עמדות מרכזיות יותר, לא יוכלו להתכחש לאמת ההיסטורית הפוליטית והציונית הזו".

עוד מציינים בתנועת הריבונות כי מהלך הריבונות בבקעה יציב גבול מזרחי ברור למדינת ישראל מבלי לערער את יציבותו הדמוגרפית של הרוב היהודי בישראל.

בעצומת בני הנוער נכתב: "לכבוד ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו. "העם היהודי אינו כובש בארצו ולא כובש בבירתו הנצחית ירושלים. שום החלטה של האו"ם לא תעוות אמת היסטורית זו". זו הייתה תגובתך לבקשת האו"ם מבית הדין בהאג לחוות דעת על "הכיבוש" הישראלי ביהודה ושומרון .

על רקע קביעתך הצודקת והנחושה, אנו החתומים מטה, קוראים לך ולחברי ממשלתך החדשה להגיב בהקדם בצעד המדיני המתבקש של החלת הריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון הזוכה להסכמה לאומית רחבה! בכך תיתן מענה לסילוף של האו"ם ותביא לידי מימוש את האמת ההיסטורית שזו הארץ שלנו. הגיע זמן ריבונות!

מיזם ההחתמה זכה לברכתו ועידודו של אל"מ במיל', משה פלד, ממשחררי ירושלים, שהשתתף בסיור מיוחד שקיימה תנועת הריבונות בימים האחרונים באזור חאן אל אחמר להיכרות מקרוב עם הכרסום הערבי בריבונות ובמשילות באזור בו השתלטו הערבים באופן בלתי חוקי על קרקעות רבות והקימו עוד ועוד חאן אל אחמרים נוספים ללא מענה ותגובה ישראלית נחרצת.

במהלך הסיור פרסם אל"מ במיל' פלד סרטון ובו הוא פונה לנוער בדברי עידוד למבצע ההחתמה וההסברה סביב חובת הריבונות בבקעת הירדן. פלד קובע כי פרשת חאן אל אחמר היא "אחת החרפות הגדולות שנמצאות היום במדינת ישראל. בג"ץ קבע כבר חמש פעמים להזיז את חאן אל אחמר מהמקום, אבל כלום. המשילות שלנו שואפת לאפס. כאן אני פונה אליכם בני הנוער, המאבק על חאן אל אחמר הוא מאבק ציבורי תקשורתי נחוש ורצוף, שמתחיל בחאן אל אחמר ויורד לבקעה. חייבים לעבוד על נושא הריבונות בבקעה". לדבריו "אם מדינת ישראל מחילה ריבונות בבקעה זה עדיין לא הסוף, אבל הכול כבר הרבה יותר טוב. גב ההר יהיה בשלב השני, אבל הבקעה תחילה לקביעת הגבול המזרחי של מדינת ישראל".

בתנועת נוער הריבונות מציינים כי מבצע ההחתמה יימשך גם בימים הקרובים וקוראים לבני נוער נוספים לצרף את חתימתם ותמיכתם.


תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כך (בערך) זה נראה ללא ריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
21-04-2024
צפו בסרטון נוסף שהפיקה תנועת הריבונות, והפעם ה"ראיון" עם המבריח האיראני שגילה גבול ארוך נטול ריבונות בדרכו לחבריו ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
פסח – בקעת הירדן - ריבונות
מערכת ריבונות
19-04-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לתומכיה בארץ ובעולם על רקע קמפיין הקריאה לריבונות בבקעת הירדן ולכבוד חג הפסח.
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.
ריבונות - כתב עת מדיני
הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
08-04-2024
יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.
ריבונות - כתב עת מדיני
מקדימים תרופה למכה - ריבונות בבקעה
מערכת ריבונות
05-04-2024
מול תכניותיה של איראן לשלוח זרוע מאיימת ואכזרית לישראל ממזרח, על ממשלת ישראל לנקוט בצעד ההכרחי של החלת ריבונותה בבקעת הירדן.
ריבונות - כתב עת מדיני
במקום ריבונות אזלת יד ואדישות מול השתלטות ערבית על אדמותינו
מערכת ריבונות
15-03-2024
ראש מועצת בקעת הירדן מבקר את מדיניות האדישות השלטונית והריבונית של ישראל מול השתלטות ערבית על אדמות מדינה במימון וסיוע אירופי: דרושות אכיפה וריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
זה כן העיתוי הנכון
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-03-2024
ההכרה באסון המדינה הפלשתינית ברורה כיום גם בשמאל, אך שאלת העיתוי להחלת הריבונות עדיין מרתיעה רבים. האמת הפוכה. כעת הזדמנות ליזום שינוי כללי משחק.
ריבונות - כתב עת מדיני
תכניתו המדינית של השגריר פרידמן: ריבונות ישראלית על יהודה שומרון ובקעת הירדן
מערכת ריבונות
03-03-2024
בראיון שהעניק ל-JNS פורס שריר ארה"ב לשעבר, דיויד פרידמן, את פרטי תכניתו המדינית ליציבת אזורית וביטחון כאשר גולת הכותרת שבה היא החלת ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.