נוער הריבונות חותם: ריבונות על הבקעה

למעלה מאלף בני נוער קוראים לממשלה ולראש הממשלה ליישם את הבטחת הריבונות בבקעת הירדן הזוכה להסכמה לאומית רחבה.

מערכת ריבונות
17-01-2023

במבצע בזק של חברי תנועת נוער הריבונות נאספו למעלה מאלף חתימות של בני נוער וצעירים הקוראים לממשלת ישראל להחיל את ריבונות ישראל על בקעת הירדן. בימים הקרובים, עם השלמתו של מיזם ההחתמה, תוגש העצומה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשרי הממשלה.

מבצע ההחתמה, בהובלתה של הוד פישרמן, יו"ר נוער הריבונות, יצא לדרך לפני ימים אחדים וכבר זוכה לתהודה רבה בעידודם ובדחיפתם של רכזי השטח של נוער הריבונות. בני הנוער קוראים לממשלת ישראל החדשה ליישם את ההבטחות שנשא בעבר לא פעם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדבר מחויבותו להחלת ריבונות בבקעת הירדן. הבטחות אלה, מזכירים בתנועה, זוכות לגיבוי נרחב לא רק מכל חברי הקואליציה, אלא גם מחברים באופוזיציה הנאמנים לחזון הציוני.

בתנועת הריבונות מציינים כי צעד זה של החלת ריבונות בבקעה מהווה מהלך שובר שוויון דרמטי בהיבט המדיני והביטחוני של מדינת ישראל. "החלת ריבונות בבקעה אינה סוף פסוק, אך היא צעד ראשוני הכרחי הזוכה להסכמה לאומית רחבה, גם בשמאל הציוני ובתנועת ההתיישבות העובדת והוותיקה. יישובי הבקעה הוקמו על ידי ממשלות המערך-עבודה לדורותיהם וחזון ההתיישבות באזור זה היה מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמם של מנהיגי המפלגה. נציגיה היום, ובוודאי חברי כנסת המזוהים עם עמדות מרכזיות יותר, לא יוכלו להתכחש לאמת ההיסטורית הפוליטית והציונית הזו".

עוד מציינים בתנועת הריבונות כי מהלך הריבונות בבקעה יציב גבול מזרחי ברור למדינת ישראל מבלי לערער את יציבותו הדמוגרפית של הרוב היהודי בישראל.

בעצומת בני הנוער נכתב: "לכבוד ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו. "העם היהודי אינו כובש בארצו ולא כובש בבירתו הנצחית ירושלים. שום החלטה של האו"ם לא תעוות אמת היסטורית זו". זו הייתה תגובתך לבקשת האו"ם מבית הדין בהאג לחוות דעת על "הכיבוש" הישראלי ביהודה ושומרון .

על רקע קביעתך הצודקת והנחושה, אנו החתומים מטה, קוראים לך ולחברי ממשלתך החדשה להגיב בהקדם בצעד המדיני המתבקש של החלת הריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון הזוכה להסכמה לאומית רחבה! בכך תיתן מענה לסילוף של האו"ם ותביא לידי מימוש את האמת ההיסטורית שזו הארץ שלנו. הגיע זמן ריבונות!

מיזם ההחתמה זכה לברכתו ועידודו של אל"מ במיל', משה פלד, ממשחררי ירושלים, שהשתתף בסיור מיוחד שקיימה תנועת הריבונות בימים האחרונים באזור חאן אל אחמר להיכרות מקרוב עם הכרסום הערבי בריבונות ובמשילות באזור בו השתלטו הערבים באופן בלתי חוקי על קרקעות רבות והקימו עוד ועוד חאן אל אחמרים נוספים ללא מענה ותגובה ישראלית נחרצת.

במהלך הסיור פרסם אל"מ במיל' פלד סרטון ובו הוא פונה לנוער בדברי עידוד למבצע ההחתמה וההסברה סביב חובת הריבונות בבקעת הירדן. פלד קובע כי פרשת חאן אל אחמר היא "אחת החרפות הגדולות שנמצאות היום במדינת ישראל. בג"ץ קבע כבר חמש פעמים להזיז את חאן אל אחמר מהמקום, אבל כלום. המשילות שלנו שואפת לאפס. כאן אני פונה אליכם בני הנוער, המאבק על חאן אל אחמר הוא מאבק ציבורי תקשורתי נחוש ורצוף, שמתחיל בחאן אל אחמר ויורד לבקעה. חייבים לעבוד על נושא הריבונות בבקעה". לדבריו "אם מדינת ישראל מחילה ריבונות בבקעה זה עדיין לא הסוף, אבל הכול כבר הרבה יותר טוב. גב ההר יהיה בשלב השני, אבל הבקעה תחילה לקביעת הגבול המזרחי של מדינת ישראל".

בתנועת נוער הריבונות מציינים כי מבצע ההחתמה יימשך גם בימים הקרובים וקוראים לבני נוער נוספים לצרף את חתימתם ותמיכתם.


תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.