לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 52

מארק ניימן לע"מ

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 52 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חג עצמאות שמח חברים יקרים
 
תפתחו את העיניים תסתכלו סביב וראו את אינספור ההישגים אליהם הגיע עם ישראל במדינתו בת ה-73. אם בעבר ניצבו עמי העולם משתאים לנוכח ניצחונותיה של מדינת ישראל בשדה הקרב, הרי שמאוחר יותר ניצבו משתאים גם אל מול המצאות, טכנולוגיות ופיתוחים שיצאו מציון, וגם כעת הם משתאים אל מול ההתגברות הניסית של מדינת ישראל על מגפת הקורונה.
 
73 שנים של התגשמות החזון צעד אחר צעד. אומה מתכנסת ומתקבצת לארצה, קולטת את בניה מארבע קצות תבל, מחיה את שפתה ותרבותה, עומדת בעוז מול מבקשי רעתה ומנצחת אותם, מקימה משטר דמוקרטי ורשויות אכיפה, מעמידה כלכלה איתנה גם בעיתות סער ומשבר, סוללת כבישים ובונה ישובים, קושרת קשרים מדיניים ודיפלומטיים חובקי תבל ומפיצה אור וטוב על העולם כולו. אכן, אנו חיים בליבו של נס ובימים אלה, ככל הנראה, אנו מקבלים גם רמיזות עדינות על כל הניסים שמתרחשים בניצוחה של המדינה הצעירה, שהשתיקה יפה להם ושיתכן ולעולם לא נדע מה עשו למענינו כל אותם שליחים חשאיים המוסרים את הנפש במשימות ביטחון עלומות בכל פינה בגלובוס, גם ובעיקר בארצות אויב.
 
על כל אלה עלינו להודות לקב"ה ולשליחים הנאמנים ששלח, מנהיגי ישראל, כוחות הביטחון ומובילי פריחתו של העם בארצו.
 
 
בונים קומה נוספת
 
בעוד בנייתה החומרית המרשימה של ארץ ישראל הולכת ומתקדמת, אנו מצויים גם בעיצומה של הבנייה הרוחנית של המדינה המוקמת עליה. כך יש לראות את המחלוקות הערכיות הממלאות את המרחב הציבורי בישראל.
 
שאלות של זהות ומשמעות, סוגיות של גיור ויהדות, מחלוקות על משפט ודמוקרטיה, דיונים על מיעוטים ומהגרים ועוד ועוד, כל אלה אינם אלא חלק מבניין עיצוב הקומה הערכית-רוחנית של מדינת ישראל. אם רק נדע לנהל את כל אותם דיונים ומחלוקות באופן המכובד, החברי והמלוכד נוכל לראות ברוח זו גם את הקטבים המתחדדים כחלק מהבירור הפנימי של עם המתעורר לתחיה בארצו.
 
בתקופה זו של שיח גועש וקריטי לבניין ערכיה של מדינת ישראל, על מחנה אוהבי ארץ ישראל להתלכד ולפרוס יחד משנה סדורה ומאוחדת, לזנוח מאבקים קטנים וקטנוניים ולשאת יחד את דגל ערכיו וחזונו של מחנה ארץ ישראל אל מול העמדות ההפוכות לו. עיסוק באותם מאבקים קטנים אישיים ומחלישים יותיר את הזירה האמתית חשופה לרוח אחת ויחידה, רוחו של מחנה הוויתורים והנסיגות מחפירות חייו של עם ישראל, ארצנו היחידה.
 
 
בלוף בעטיפת צלופן
 
ברוח הסעיף הקודם נשוב ונזהיר מתעתועי רעיון הקמתה של ממשלת ימין הנסמכת ונשענת על תמיכתם של חברי כנסת ערבים שכל תכלית שליחותם הציבורית היא ביטול זהותה היהודית של מדינת ישראל והקמת מדינת כל אזרחיה, ולמעשה סופו של החזון הציוני.
 
את הרעיון הזה יש המנסים לעטוף בעטיפת צלופן של "ממשלת ימין", אך כל בר דעת יודע שממשלה שכזו לא תהיה ממשלת ימין, אלא ממשלה סחיטה שגרונה מוחזק בידי מבקשי רעתה. ממשלה התלויה בקולות ערבים לא תקדם את ערכי ההתיישבות והסדרתה, את הריבונות ביהודה ושומרון, את הזהות היהודית, את תיקון מערכת המשפט, את המענה הצבאי האיתן מול האויב הערבי בעזה וביו"ש, את התשובות הדיפלומטיות הנכונות למתקפות בהאג ובבירות אירופה, את העמידה מול דרישות הוויתורים שיגיעו משליחי ממשל ביידן ועוד. במקום קידום ציוני ויהודי של כל אלה תבוא חלילה עליהם מכה ניצחת. הם יידחקו לאחור בעוד המחנה שמנגד יידע לקדם את תפיסותיו, תוך ניצול מאחזי הכוח שהציב בתוככי אותה "ממשלת ימין". הפוליטיקה הישראלית הוכיחה כבר בעבר כי מחנה השמאל יודע לנצל כל בקיע וכל סדק על מנת לקדם את תפיסותיו וליישם את חזונו.
 
משום כך נמשיך ונקרא למנהיגינו להתלכד לממשלת ימין איתנה שהחלופות לה - ממשלת שמאל מובהקת ומוגדרת, ממשלת שמאל וימין מטושטשת זהות, או ממשלת ימין המוחזקת כבת ערובה בידי מפלגה ערבית - החלופות הללו מסוכנות ביותר לעתיד העם והמדינה.
 
 
בואו
 
תחת הכותרת 'בואו' פרסמנו מאמר קריאה לציבור מחנה הימין לקרוא לאחדות ההנהגה בנימה מכובדת וראויה, ולא במתקפה פרועה וכמעט אלימה כפי שחזינו השבוע במופע ההפגנה ליד ביתו של חבר הכנסת זאב אלקין.
 
הטחת האשמות שווא במנהיגים כדוגמת זאב אלקין וגדעון סער כאילו היו אנשי שמאל היא לא רק הטחת האשמה חסרת ביסוס המעוותת את המציאות, אלא גם הרחקה מוחלטת של הסיכוי לאחדות בה כולנו חפצים.
 
לקריאת המאמר לחצו כאן
 
 
עם פולארד בקבר יוסף
 
השבוע השתתפנו באירוע מרגש ביותר, ביקורו של יהונתן פולארד בקבר יוסף. שמחנו יחד עם יהונתן במעמד המרגש של מי שמגיע לעוד ועוד מקומות בארץ שלמענה הקריב הרבה כל כך ועבורו שום דבר בנס ששמו מדינת ישראל אינו מובן מאליו.
 
הביקורים בקבר יוסף מעוררים תחושות מורכבות. עצם הביקור של יהודים המגיעים לתפילה במקום הקדוש מעורר תחושת שמחה וגאווה. גם נוכחותו המוגברת של צה"ל ברחובותיה וסמטאותיה של שכם במהלך הביקור, לפניו ואחריו, משמחים, אך עם זאת עצם הצורך באבטחה רבה כל כך מזכיר לנו שעוד רבה הדרך שלפנינו עד להחלת ויישום ריבונות ישראל בארצנו ובאתריה הקדושים, אך עם זאת בביקור זה בחרנו להתמקד בחצי המלא של הכוס ובשמחה שבאירוע המיוחד בו זכינו להשתתף.
 
פולארד והמתפללים אתו היו שותפים להכנסת ספר תורה למתחם הקבר ובדברים נרגשם שנשא במהלך האירוע הביע פולארד ביטחון ואמונה שבספר זה יקראו לנצח בקבר יוסף, שכן הארץ כולה שייכת לנו.
 
 
נערכים לוועידת הנוער
 
כבר בימים אלה אנו נערכים לוועידת הנוער הבא שתתקיים ביום ז' בתמוז ובה נמשיך את מגמת הכנת חיזוק מנהיגות הדור הבא של ישראל.
 
בשורה ארוכה של פעילויות הוכיחו חברי נוער הריבונות מודעות עמוקה למשימת הדור המוטלת על כתפיהם, ובוועידה נמשיך נחדד ונמנף את כישוריהם ויכולותיהם להנהגת העם בעתיד. במידעונים הבאים נעדכן בפרטים נוספים.
 
 
קרבות תש"ח ב'עוז וגאו"ן'
 
ביום ראשון הקרוב נארח במסגרת הרצאות 'עוז וגאו"ן' את מנהל בית ספר שדה כפר עציון, ירון רוזנטל, שירצה על קרבות תש"ח בגוש עציון תחת הכותרת 'מלכה נפלה, מלכה קמה'.


 
הצטרפו והשתתפו בהרצאה המרתקת.
 
חג עצמאות שמח
ושבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 
 
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

15-04-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.