לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

שר המורשת ב'עוז וגאו"ן': זהו הסיפור של כולנו

גרשון אלינסון

בביקורו בשמורת 'עוז וגאו"ן' הביע שר המורשת וירושלים תמיכה ברעיון הקמתו של מרכז המספר ומתעד את סיפור ההתיישבות ביהודה ושומרון.

שר המורשת וירושלים, הרב רפי פרץ, ביקר אתמול (שלישי) בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון. לביקור התלוו ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, מנכ"ל תיירות גוש עציון משה ברוס וגיא דרך מארגון 'שומרים על הנצח'.

השר ערך סיור בשמורה ונחשף למיזמים החינוכיים והחקלאיים המתקיימים בה. יהודית קצובר ונדיה מטר, מנהלות השמורה, בירכו על בואו של השר הרב פרץ לשמורה וסיפרו לו על המפגשים הרבים המתקיימים במקום בין קבוצות בני נוער ומבוגרים ממגזרים שונים וממקומות רבים ברחבי הארץ והעולם. כמו כן הדגישו את השיח המתקיים במקום לחיזוק חזון הריבונות ודרכי הגשמתו. כך גם פרסו בפניו שורת תכניות ויוזמות המתוכננות להתבצע בשמורה בשנים הקרובות מתוך מגמה ערכית ציונית להעמיק את הקשר הישראלי לגוש עציון בפרט וליהודה ושומרון בכלל. "השמורה היא המקום הטוב ביותר להשקיע בו לפיתוח ערכי יהדות, ציונות, מורשת וריבונות", קבעו.

"ימים אלה מתאימים לבקר בעוז וגאון על רקע דבריו של הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן הקורא להקמת שתי מדינות. אנו קוראות ממקום זה שלעולם לא נאפשר מדינה פלשתינית בלב ארצינו, נשמור על ירושלים מאוחדת, כי הנצח היא ירושלים", דברי השתיים.

בדבריהן הדגישו קצובר ומטר את הצורך להקים ממשלת ימין מלוכדת ורחבה מול הממשל האמריקאי הצפוי להפעיל מנופי לחץ מדיניים ואחרים בדרישה לקדם את חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה. "במחנה הימין והדתיים פוטנציאל של כשמונים מנדטים ועל מנהיגי המחנה להביא למיצויו של פוטנציאל זה מתוך דאגה לעתידה של ישראל בתקופה קריטית זו".

אורי שכטר, שהיה שותף מרכזי לצוות המחפשים שגילו את גופות הנערים שנחטפו ונרצחו לפני למעלה מ-6 שנים ושמם מונצח בשמה של השמורה, ליווה גם הוא את ביקורו של השר וסיפר את סיפור החיפושים שהובילו לאיתורם של הנערים.

בשיחתן עם השר העלו קצובר ומטר את כוונתן להקים בשמורה מוסד המתעד ומספר את סיפורה של ההתיישבות ביהודה ושומרון. השר התייחס בחיוב לרעיון.

במהלך הביקור עלו השר וצוותו לנקודת התצפית 'מצפה ארי פולד' שבמרומי השמורה, נקודה שהוקמה לזכרו של ארי פולד הי"ד שנרצח בצומת גוש עציון הסמוך לשמורה והיה מתומכיה הנלהבים של תנועת הריבונות. השר סייר בשדרת הציונות שבלב השמורה, במיזם הספסלים המזמרים המחברים את המקום לשירי ארץ ישראל בדרך ייחודית וחתם את הביקור בנטיעת גפן ליד הגת העתיקה שבשמורה.

"גוש עציון הוא סיפור של גבורה. גבורת המתיישבים בערב הקמת המדינה, גבורת הבנים ששבו וגבורתם של הנערים היקרים וארי פולד שנרצחו ע"י אויב שפל ואכזר. המועצה כאן עושה עבודת קודש. זהו הסיפור של עמנו, המורשת שלנו, האסונות שלנו. אתמוך בכל דרך על מנת שהפרויקט הזה ימשיך ויגיע לכל נער ונערה בישראל", דברי השר הרב פרץ.
 
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

24-02-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.